Stáhnout hru (2 MB)
Hodnocení5

LinePatterns

Datum vydání: 3. 6. 2010
Autor: Erik Leppen
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Ovládání: klávesnice: [směrové šipky] pokládání linek.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Erik Leppen se přihlásil do soutěže Experimental Gameplay Project (Experimentálních herních projektů), kdy tématem pro měsíc duben bylo Opakování (Repeat). Možná bych měl ubrat z označení soutěž… přezdívejme tomu pravidelná nezávislá herní snaha dokázat tvůrčí schopnost nezávislých autorů, kteří tu mohou prezentovat svoji originalitu. Komu jsem právě zahrál na notu, ten ať se Repeatem pěkně prohrabe – Linepatterns jsou pouhou třešínkou originálních dobrot.
Popsat, o co jde, nebude snadný; zkusit to ale musím. Z obrázků vidíte, že je k dispozici černá (na začátku ještě nezastavěná) plocha, kterou je třeba zastavět. K tomu poslouží směrové šipky, díky kterým se dají do prostoru pokládat barevné (někdy pouze jednobarevné) linky. A teď, kde je ten fór, aby to nebylo tak jednoduchý? Takže, každým stisknutím směrové šipky položíte jednu linku, jinak barevnou a jinak dlouhou (nejde přitom o žádnou nahodilost, barva i délka linky podléhá opakujícímu se vzorci, který je daný v levém horním rohu obrazovky). Dále, jak postupně linky pokládáte, zjišťujete, že tu začíná být poněkud těsno – to proto, že vzor, který vytváříte, se z obou stran cyklí (opakuje). Kdo má ještě v živé paměti Jumpmana, ten ví, o čem mluvím. Aby toho nebylo málo, tak dalším omezením je, že žádnou ze směrových šipek nemůžete zmáčknout dvakrát po sobě a to už nám začíná opravdu přituhovat. Když si k tomu ještě přidáte podmínku, abyste mohli prolézt do další úrovně, že musíte zastavět přes 60 procent prostoru, tak se vám začne rýsovat neuvěřitelně hardcore logická jízda.
Je jasný, že logická hra stojí a padá na řešení logických zapeklitostí; o grafiku nebo o hudbu tu nikdy moc nešlo. Neříkám, že nejsou výjimky, ale u her tohoto typu to spíš ruší od přemýšlení. Tady srážet body nemá smysl. Smysl ale má pár bodů přidat a upozornit nejen fanoušky žánru, ale i jeho odpůrce, na fikanou a nápadem zároveň prostou logickou hru, jaká tu dlouho nebyla.