Stáhnout hru (12 MB)
Hodnocení4

Ixo-loxi

Datum vydání: 30. 5. 2008
Autor: Resurrection team
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 500 MHz, 64 MB RAM
Ovládání: klávesnice
Jazyk: čeština

Info o hře

Přímo z české stáje můžeme okusit logickou gamesku s podivným názvem Ixo-loxi, která se koná v ráji magnetů. Hlavním aktérem je kulička, zasazená do bludiště s různými druhy magnetů a jiných zábran. Úkol je jediný, dovézt ji do samotného cíle, jež je znázorněn modrou bravou.
Jak již bylo řečeno, k pohybu kuličky vám slouží pouze magnety, což znamená, že s ní samotnou pohyb neuděláte, i kdybyste zapojili všechny mimozemské síly. K dispozici jsou zelené magnety, které mají schopnost odpuzovat kuličku a oranžové, s kterými si jí můžete přitáhnout. Jejich správnou souhrou se právě bude kulička pohybovat. Zároveň při aktivaci magnetů se otevírají brány, s nimiž se hra o něco komplikuje. Podle citu musíte korigovat otevírání bran a aktivaci magnetů současně tak, aby se kulička dostala co nejdále, nejlépe rovnou do cíle. Kulička se někdy pohybuje zvláštním způsobem, tudíž bude místy problém jí ukočírovat, nicméně máte neomezeně životů, takže každý level můžete zkoušet kolikrát chcete. Myslím, že dvacet levelů je plně dostačujících.
Ixo-loxi není nijak přeplácanou hrou, ale spoléhá právě na fyziku a sílu magnetů, díky nimž hra dostává ten správný šmrnc. Stačí si zvyknout na styl hraní a věřím, že si jí dokážete užít i vy.