Stáhnout hru (9 MB)
Hodnocení4

Faux Pa

Datum vydání: 14. 12. 2006
Autor: one eyed child
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 Mhz, 64 MB RAM
Ovládání: kurzorové šipky, Ctrl, mezerník
Jazyky: čeština, angličtina

Info o hře

Jeden by řekl, že je pořádné faux pas, když se hra o faux pas jmenuje Faux Pa. Jinak se ale autoři tohoto soutěžního příspěvku do Becherovka Game 2006, logické kategorie, tým One Eyed Child Studio, nemají vůbec zač stydět. Jejich variace na Quadrax je roztomilá, pobaví i trochu dojme příběhem, a nabízí pětadvacet pečlivě vymyšlených a krásně zpracovaných levelů.
Faux Pa od začátku sleduje příběh ďábla Lucia a andělské bytosti Thrill. Ti dva se do sebe zamilují a zoufale hledají cestu, jak by mohli být spolu, aniž by Luciův oheň Trhill spálil. To pro herní mechanismy znamená to, že musí projít zboku viděnou úrovní až k bráně na místo dalšího pokračování děje, přičemž to obnáší posunování beden, přepínání pák či využívání dalších aktivních objektů. Oba dva se navíc od sebe liší: Thrill je křehká, a tak nemůže padat z velkých výšek či tahat bedny, zase ale dokáže chodit po obláčcích a vystoupit o jedno patro směrem vzhůru. Lucius je silný, obláčkovými plošinkami ale propadne. To dává dohromady slušné předpoklady pro doopravdy zapeklité problémy a i když obtížnost Quadraxu byla v pokročilých levelech vyšší, dá i Faux Pa slušně pokouřit.
Jedině chválu pak zaslouží kouzelné grafické zpracování, několik prostředí muselo dát autorům opravdu hodně práce, stejně tak hudba je dostatečně stylová.