Stáhnout hru (16 MB)
Hodnocení4

Azteca

Datum vydání: 18. 2. 2008
Autor: gameTop
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 500 MHz, 64 MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Zuma patří prakticky ode dne vydání ke špičce na poli arkádových logických rychlíků, o čemž svědčí početná fandovská komunita po celém světě. To ale nic nemění na faktu, že má vedle vynikající hratelnosti také jeden neduh, k jejímu hraní je třeba zaplatit poplatek několika dolarů, což nás, freeware hráče, rozhodně netěší. O to větší radost mám z titulu Azteca, freewarové variaci právě na Zumu.
Nebudu chodit okolo horké kaše, Azteca má všechno, co má klon Zumy či Luxoru mít. Nespočet úrovní, hromady power-upů, výbornou grafiku a parádní, místy až návykovou hratelnost. Po každé úrovni si navíc můžete za nastřádané bodíky koupit některý z bonusů, ať už demoliční kouli či extra život, vše jen a jen potěší.
O parádním grafickém zpracování jsem se již zmínil, vše je stylizováno do dob aztécké civilizace, což působí velmi efektně. K tomu si připočítejte dobře zvolenou hudbu na pozadí a máte titul, u nějž vydržíte ne několik desítek minut, ale rovnou hodin…
Azteca rozhodně patří mezi absolutní špičku, co se týče freeware klonů Zumy. Pakliže patříte mezi příznivce tohoto logického rychlíku, pak neváhejte a stahujte. Stojí to za to.