Stáhnout hru (26 MB)
Hodnocení5

Acidbomb 2: Rearmed

Datum vydání: 5. 4. 2007
Autor: Vertigo Games
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 500MHz, 128 MB RAM
Ovládání: klávesnice a myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Čekání bylo dlouhé. Slibů jsme slyšeli plno. I odklady data vydání tu byly, přesně jako u jakéhokoliv jiného očekávaného hitu. Jen s jedním rozdílem – čekali jsme na „obyčejnou“ hru, vytvořenou v Game Makeru. Obyčejnou? Ani náhodou. Vždyť za ní stojí Mr. Chubigans, v současné době možná nejuznávanější vývojář freewarovek. A jak že to dopadlo? Výtečně.
Ale pojďme si rozebrat pěkně postupně všechny elementy jeho nejnovějšího projektu. Bylo nám slibováno rovných padesát úrovní. Tuhle položku si na seznamu můžeme s klidem odškrtnout jako splněnou. Když jsem poprvé AB 2: R spustil, nedokázal jsem se odtrhnout na HODNĚ dlouhou dobu, a to se mi poslední dobou u většiny her nestává. Jako šílený jsem plnil level za levelem, vztekal se nad špatným řešením a s agresivním výrazem klikal na jednoduše naznačené symboly, které mají symbolizovat odpočítávající bombu. Jedno však bylo hlavní – nedostávalo se mi ani v nejmenším nudy. Dokonce bych se nebál přirovnat AB 2 k českému logickému zázraku posledních dní – Fish Fillets 2. Hratelnost je zkrátka vše pohlcující. Zakousne se do vás, sežvýká a vyplivne s blaženým výrazem na tváři.
Grafické zpracování je, vzhledem k použitému vývojářskému kitu, naprosto dokonalá. Abstraktní naznačení aktivních „bombových“ políček, které plují na pozadí geometrických útvarů jako vystřižených z laser show na diskotékách osmdesátých let je naprosto parádní. Po každé sérii úkolů, které se odehrávají buď ve Spojených státech, nebo různě po Evropě, se před vás postaví nové výzvy, například biologické bomby, nebo rušičky signálu, které vám rozhodně přidělají na čele několik vrásek a než se dostanete do poslední, padesáté úrovně, uplyne opravdu moře času, během kterého se budete královsky bavit. Mohl bych tu plkat o kvalitách nové „čubigansí“ hry donekonečna, ale pouze bych vás okrádal o čas, který můžete u Rearmed strávit. Deset bodů z deseti je naprosto zasloužených.