Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz
Stáhnout hru (4 MB)
Hodnocení4

Zub

Datum vydání: 26. 7. 2008
Autor: Richard Jordan / Graham Goring (kóding), Peter Jovanovic (grafika), Jim Redfern (hudba+zvuk), Hitm4n (tester)
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Ovládání: gamepad / klávesnice: [směrové šipky] pohyb, [Ctrl] střelba.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Byl jednou jeden Zub. Loajální zaměstnanec a tajný agent samotného krále Zub. Mocný vladař Zub vládl ještě mocnější říši Zub, jež byla respektována napříč mnoha galaxiemi. Našel se ale někdo, kdo projevil despekt. Kdo? To není jisté. Jisté je pouze to, že posvátná relikvie Zub – Zelené Oko Zub, byla podle uloupena. Což nemůže panovník Zub nechat jen tak. Vybírá svého nejloajálnějšího agenta a vysílá ho střemhlav k mezigalaktickým výtahům. Odtamtud už to bude jen na něm.
Agent Zub ví, jak na věc. Začne pátrat na první planetě a doufá, že něco vypátrá. Mimo zběsile poletující vetřelce, které Zub, jaktěživ, neviděl, objevuje hned trojici mezigalaktických výtahů. Nemá ponětí, kam ho vyvezou, ale přesto se pro jeden nakonec rozhodne. Proběhne rychlá částicová výměna, Zub se rozhlíží kolem a voilá… třetí planeta. Na to, že má za úkol dostat se k desáté, mu to jde až nápadně lehce. Opět se rozhlíží. Trochu jiný terén, ale dotěrní létající vetřelci jsou snad všude! Hlavu zvedne vzhůru a tentokrát vidí rovnou pětici výtahů. Znejistí, však jde si za svým. Skáče z plošiny na plošinu, popojíždí k vysokým výtahům. Nepřátelé, jako by neměli dost. Kdykoli Zub kohokoli sestřelí, netrvá dlouho a zas se objeví! Regenerační technologie na neuvěřitelné úrovni. Místní bioinženýři ze sebe musejí mít radost. Ale to už se Zub vrhá do chřtánu jednomu z mezigalaktických výtahů. Kde je mu konec?
Naneštěstí pro něho, se Zub znovuobjevil na první planetě. Od tohoto momentu uplynulo moře času… a tak, stoupá Zub k výšinám na desáté planetě, střílí do gyroskopických slimáků (Zubs) a předčasně se raduje z nalezení posvátného Zeleného Oka. On se totiž Zub musí zpátky se Zeleným Okem vrátit za svým králem Zub, tedy přes první mezigalaktický kanál. Že to nebyl žádný med, dostat se až sem, si lehce dovtípil. Nad cestou nazpátek už raději ani nepřemýšlí.

A pak že lidem chybí fantazie! Výtečný remake Commodore 64–ZX Spectrum hříčky od bratrů John a Ste Pickfordů, publikovaná pod hlavičkou Mastertronic a vyšlá v magickém roce, kdy Sega na trh vypustila svůj Master System, kdy Taito odstartovalo Arkanoidovou mánii, kdy Shigeru Miyamoto zhmotňuje své klukovské nápady a Linka obléká poprvé do zelených kamaší, a kdy Makoto Kanoh hrozí světu Metroidem. A já jsem se narodil, ale to nikoho nezajímá… ročník 1986, přátelé; ani Zub nemohl dopadnout zle.