Stáhnout hru (6 MB)
Hodnocení4

suteF

Datum vydání: 29. 12. 2010
Autor: Ted Lauterbach
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1800 MHz, RAM 512 MB, VGA 256 MB
Ovládání: Šipky + Z, X, R
Jazyk: angličtina

Info o hře

Na freeware scéně se objevují opravdu malinkaté a prosté hříčky, na nichž si většinou začínající vývojáři zkouší své nabyté dovednosti, a vedle nich také ty větší, několik měsíců až let vyvíjená díla. Dnešní počin suteF se odvážíme bez okolků zařadit do kategorie druhé. Jde totiž o ambiciózní kousek, za nímž je cítit kupa poloprofesionální práce (trvající přibližně půlrok).
Hlavním hrdinou se stává modré stvoření jménem Aramas, jež se musí vymanit z imaginárního světa (nazývajícího se Abbys) plného smrtelně nebezpečných překážek, aby nalezl cestu zpět do reality. Než se tak stane, musí se vysoukat z lokací mezi všemi propastmi, lasery aj. díky přemisťování krabic, šplháním, aktivováním spínačů, změnami gravitace a třeba také za pomoci železného háku. A jak asi správně tušíte, v prostředí, kde se střetává reálný a imaginární časoprostor, to nebude jen tak.
Titulu suteF se musí nechat, že atmosféra je ostrá jak břitva, a kdejaká hra by se odtud mohla učit. Krom mystického tématu má na tom největší podíl potemnělá grafika, ztvárňující vše precizně do detailu, a mnohdy až hororové ozvučení. Jedná se spíše jen o pár zvuků než o celý soundtrack, v tomto případě však spíše pro dobro věci.
Dnes jsme skutečně mile překvapeni. Tahle hra má prakticky vše, co má pořádný nezávislý počin mít. Škoda jen s postupem času stoupající stereotypnosti, což však lze při herní době kolem dvou hodin s klidem překousnout. Naše rada tedy zní - suteF si zkuste!