BURDA Digital apetit online.czApetitonline Elle.czElle Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim Hrej.czHrej Marie ClaireMarie Claire JoyOnline.czJoy SvetZeny.czSvětŽeny moje betynka.czMoje betynka pošli recept.czPošli recept chip.czChip Marianne BydleníMarianne Bydlení ApetitShop.czApetitShop Elleshop.czElleShop
více
Stáhnout hru (6 MB)
Hodnocení4

suteF

Datum vydání: 29. 12. 2010
Autor: Ted Lauterbach
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1800 MHz, RAM 512 MB, VGA 256 MB
Ovládání: Šipky + Z, X, R
Jazyk: angličtina

Screenshoty

Info o hře

Na freeware scéně se objevují opravdu malinkaté a prosté hříčky, na nichž si většinou začínající vývojáři zkouší své nabyté dovednosti, a vedle nich také ty větší, několik měsíců až let vyvíjená díla. Dnešní počin suteF se odvážíme bez okolků zařadit do kategorie druhé. Jde totiž o ambiciózní kousek, za nímž je cítit kupa poloprofesionální práce (trvající přibližně půlrok).
Hlavním hrdinou se stává modré stvoření jménem Aramas, jež se musí vymanit z imaginárního světa (nazývajícího se Abbys) plného smrtelně nebezpečných překážek, aby nalezl cestu zpět do reality. Než se tak stane, musí se vysoukat z lokací mezi všemi propastmi, lasery aj. díky přemisťování krabic, šplháním, aktivováním spínačů, změnami gravitace a třeba také za pomoci železného háku. A jak asi správně tušíte, v prostředí, kde se střetává reálný a imaginární časoprostor, to nebude jen tak.
Titulu suteF se musí nechat, že atmosféra je ostrá jak břitva, a kdejaká hra by se odtud mohla učit. Krom mystického tématu má na tom největší podíl potemnělá grafika, ztvárňující vše precizně do detailu, a mnohdy až hororové ozvučení. Jedná se spíše jen o pár zvuků než o celý soundtrack, v tomto případě však spíše pro dobro věci.
Dnes jsme skutečně mile překvapeni. Tahle hra má prakticky vše, co má pořádný nezávislý počin mít. Škoda jen s postupem času stoupající stereotypnosti, což však lze při herní době kolem dvou hodin s klidem překousnout. Naše rada tedy zní - suteF si zkuste!