Stáhnout hru ()
Hodnocení4

Sqrxz 3

Datum vydání: 4. 6. 2012
Autor: Retroguru
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 800 Mhz, RAM 256 MB
Ovládání: Šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Není na škodu si čas odčasu trochu pustit žilou a zahrát si něco, co vás bude dohánět takřka až k šílenství. Ne ne, řeč není o nějaké nové hororové hře, nýbrž o pekelně těžké plošinovce, která k nám zavítala v již třetím pokračování. O co jde? O titul s nicneříkajícím názvem Sqrxz 3. V tom se totiž vcítíte do králíka, jehož parnerka byla unesena tajemným záporákem, který vám vaší milovanou vydá jedině tehdy, donesete-li mu dostatek drahých prstenů, kterých je rozsypáno po každé úrovni nespočet.
Pokud si však z nějakého dále nespecifikovaného důvodu stále myslíte, že Sqrxz 3 je procházkou růžovou zahradou, nechte se co nejrychleji vyvést z hlubokého omylu. Hra nám totiž připomíná staré automatovky, kde vás zabil sebemenší kontakt s nepřáteli. A tady tomu opravdu nebude jinak. Umírání vašeho charakteru si tady užijete vskutku dosyta. Přesto přese všechno vás hra nutí pokračovat dál. Pokořit výzvu, která je vskutku vysoká.
Graficky se nejedná o žádný zázrak, ale na druhou stranu, Sqrxz obsahuje tajemné retro kouzlo, jež vás dost možná pohltí. Může se ale samozřejmě stát i to, že vás Sqrxz díky své obtížnosti vůbec neosloví, to vyloučit opravdu nemůžeme. I tak se však jedná o povedenou plošinovku, která nám dává připomenout