Stáhnout hru (12 MB)
Hodnocení4

Rabbitin

Datum vydání: 9. 8. 2007
Autor: One Eyed Child
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 733 MHz, 64 MB RAM
Ovládání: kurzorové šipky - pohyb, šipka dolů - akce
Jazyk: čeština

Info o hře

Před pár dny, bez většího hypu, vypustil český tým One Eyed Child dlouho očekávanou explorativní plošinovku Rabbitin. Údajně se ještě řešila otázka, zdali překopat engine a vydání hry odložit (čili vydat se podobnou cestou jako Duke Nukem Forever) nebo vypustit titul v současné podobě. Nakonec zvítězila druhá možnost a mohu konstatovat, že to je pravděpodobně dobře. Pravda, na grafickém provedení tohoto dobrodružství z králičího světa je patrná určitá zastaralost, ale tento nedostatek bohatě vynahrazuje kvalitní výtvarná stránka, jež nepostrádá stylovost a klade důraz na detail. Velkou pochvalu si tvůrci navíc zaslouží za proměny jednotlivých prostředí v průběhu hraní, což působí velice osvěžujícím dojmem.
Co se týče samotné hratelnosti, tak ta je postavena na plnění questů, jež získáváte od mnoha přítomných NPC, a sbírání všemožných předmětů. Úkoly sestávají především z různého běhání a hopsání, bojů se zde nedočkáte. To je trochu škoda, mimo jiné také proto, že ono skákání dokáže být občas vcelku frustrující - některé překážky jsou postaveny tak, aby se na ně dalo doskočit jen při vynaložení veškerého úsilí a s přesně načasovaným odrazem. Další výrazný nedostatek představuje nemožnost ukládání, což je vzhledem k většímu rozsahu hry vcelku nepraktické. Oproti tomu za zajímavý nápad se dá označit kotlík, v němž lze vytvořit smícháním tří různých předmětů zcela novou věc, někdy i kruciálního významu pro dokončení questu (v takovém případě vám ale hra vhodně poradí, takže nehrozí, že byste museli zkoušet všechno se vším).
Ocenit je třeba i hudbu, která se dynamicky mění podle prostředí, ve kterém se zrovna váš králíček nachází. Celkově ale mohu hodnotit Rabbitin jen lehce nadprůměrně, jelikož se nevyvaroval několika poměrně zásadních nedostatků, jež mají vcelku výrazný dopad na jeho hratelnost.