Stáhnout hru (6 MB)
Hodnocení2

Quantum Fighter

Datum vydání: 18. 9. 2006
Autor: Gerson Luca
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 Mhz, 64 MB RAM
Jazyk: angličtina

Info o hře

Kdo by hodnotil Quantum Fighter pohledem na screenshoty, pravděpodobně by si řekl: zajímavá plošinovka v retro stylu, zdá se, že celkem propracovaná. A měl by v podstatě pravdu. Škoda, že má tahle charakteristika jeden nepříjemný háček. Jedná se totiž o projekt, jenž se účastnil soutěže Retro Remakes 2006. Ta měla poměrně přísná pravidla upravující odevzdávání projektů v uzávěrce. A tak se mezi účastníky najde řada těch, kteří na poslední chvíli museli na start před porotu postavit verzi zdaleka ne kompletní. A bohužel se to týká i právě Quantum Fightera. Vypadá nadějně, do finální verze mu ale leccos chybí.
Základní nedostatky jsou technického rázu. Hru se podařilo spustit až na čtvrtém počítači v redakci, stejně jsme se ale po deseti minutách dočkali nečekaného pádu do Windows. Další problémy pak vycházejí z nedokončenosti herního obsahu. Quantum Fighter sliboval nabídnout řadu různých power-upů pro hlavní postavu, stejně tak rozmanité nepřátele, ale ve skutečnosti jsou zboku snímané levely dost prázdné a hratelnost stereotypní.
Uvidíme, zda se ještě Gerson Luca ke svému produktu vrátí. Bylo by to záhodno. Potenciál QF má, jakkoliv ho zatím prodává jen minimálně.