Stáhnout hru ()
Hodnocení3

Power Man Blue

Datum vydání: 24. 6. 2012
Autor: Brent Bunn
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1500 MHz, RAM 256 MB, VGA 128 MB
Ovládání: Šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Větší herní série nejsou výsadou pouze scény komerční, ale také té nezávislé, a dokonce i freewarové. A právě novinka Power Man Blue od amerického vývojáře Brenta Bunna je zástupcem zmiňované třetí kategorie. Brent už v minulosti vytvořil díly 1, 2 a 3 (občas navíc ve více verzích), aby nyní připravil tak trochu nepřímého následovatele Power Man Blue. Proto pokud jste předchozí počiny nehráli, nic se neděje...
Titul se vyznačuje nenáročnou hratelností, jíž dominuje standardní plošinovkový model. Na vás a na rudovlasého hrdinu čeká poněkud bláznivé dobrodružství plné překážek a zajímavých míst. Těžko říct, co všechno lze v alabamském městě Tuscaloosa - odkud autor pochází - zhlédnout, želatinové nepřátele či plošiny v podobě melounu snad nikoliv. Přesně tak ale objekty v Power Man Blue vývojář ztvárnil. Nechybí ani další výstřednosti: přerostlé želvy, mraky neskutečně nízko u země nebo sněhulák vylézající z lávy.
Jak vidíte, u titulu se nejednou zasmějete. Škoda jen, že svou cestičku nenašla Brentova invence také k fyzice a grafickému zpracování. Gravitace, kolize a animace jsou totiž mnohokrát natolik špatné, že zkazí jinak vcelku solidní herní zážitek.