Stáhnout hru (7 MB)
Hodnocení4

Pazzon

Datum vydání: 18. 7. 2008
Autor: Jesse Venbrux
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 600 MHz, 256 MB RAM
Ovládání: klávesnice
Jazyk: angličtina

Info o hře

Hry mohou být uměním. Mohou, pakliže se jejich tvůrce dokáže odpoutat od zažitých trendů a vytvořit tak dílo, jež je jak originální, tak zábavné. Málokterý vývojář to dokáže, vlastně skoro nikdo. A ten, kdo ano, sebe může právem považovat za umělce, neboť nekopíruje, ale tvoří…
Do tohoto mizivého počtu tvůrců her-umělců osobně řadím i Jesseho Venbrux, Holanďana, který mne za poslední půlrok překvapil vším, co ve svém ateliéru ukuchtil. A v nastoleném trendu pokračuje i nyní, nedávno vydaná plošinovka Pazzon svědčí o tom, že tento žánr nejen že není mrtvý, ale také se dá zdokonalovat.
Abstraktní grafika, jíž se Pazzon vyznačuje, upoutá hned od prvotního okamžiku, stejně jako hlášky ostatních postav. A zpočátku se dokonce může zdát, že hra žádný originální prvek nepřináší, což se po několika minutách změní. Hlavní postava, takový prazvláštní tvor vzdáleně připomínající žábu, si totiž krom dvojitého skoku dokáže také ochočit jisté létající živočichy. Ti jej pak následují, přičemž vlastně tvoří pohybující se a vznášející se plošinky, které vám umožňují dostat se tam, kam potřebujete. Jistě, takto slovy popsané to tak nevyzní, to si člověk musí vyzkoušet.
Pakliže se odhodláte, věřte mi, nebudete litovat. Jesse opět prokázal svou třídu.