BURDA Digital apetit online.czApetitonline Elle.czElle Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim Hrej.czHrej Marie ClaireMarie Claire JoyOnline.czJoy SvetZeny.czSvětŽeny moje betynka.czMoje betynka pošli recept.czPošli recept chip.czChip Marianne BydleníMarianne Bydlení ApetitShop.czApetitShop Elleshop.czElleShop
více
Stáhnout hru (14 MB)
Hodnocení5

Origami

Datum vydání: 13. 6. 2011
Autor: Toh Boon Wee, Gabriel Tay
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 2 GHz, 256 MB RAM
Ovládání: Kurzorové klávesy - pohyb; mezerník - skok; A - loď; S - postava; D - pták
Jazyk: angličtina

Screenshoty

Info o hře

Origami, jinými slovy skládání papíru, má v Japonsku dlouholetou tradici a tato vyhraněná umělecká tvorba dala vznik již mnohým obdivuhodným výtvorům a stala se kolébkou nefalšovaného úspěchu. A nyní exceluje znovu, když se stává hlavním principem dnes recenzované plošinovky, která předvádí mistrovské zpracování se vším všudy a ještě dlouho se na ní bude zcela jistě vzpomínat jen v tom nejlepším. Origami je totiž terčem slova preciznost!
Detailní grafika s vybíravým stylem vykresluje do role hlavního hrdiny Kamiho, chlapce z papíru s unikátními schopnostmi, kdy se dokáže lusknutím prstu přeměnit v loďku nebo ladně se pohybujícího ptáka. Právě to je hlavní lákadlo a kouzlo této nekonvenční plošinovky, ale nenechte se mýlit, autoři mají es v rukávu ještě více. Skvěle navržené úrovně v pohlcujícím technickém zpracování jen tak neomrzí, ba naopak, atmosféricky vtáhnou do víru dění a už nepustí. Origami je zkrátka hrou, u níž si po prvních 5 minutách přejeme, aby trvala věčně. Bohužel, závěrečné titulky přicházejí na řadu po takové čtvrthodince, u nichž možná ukápne slza štěstím nebo zklamáním z toho, že už je definitivní konec. Ať už je to co chce, hra jako taková obstála na jedničku s hvězdičkou a přinesla zážitek, který se jen tak nevidí. Bravo a poklona autorům z fakulty Digipenu.