Stáhnout hru (27 MB)
Hodnocení4

Mop of Destiny

Datum vydání: 3. 12. 2006
Autor: Drilian
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 MHZ, 64 MB RAM
Ovládání: kurzorové šipky - pohyb, S - skok, A - útok, Shift - používání věcí
Jazyk: angličtina

Info o hře

Titul se zajímavým názvem Mop of Destiny se řadí k účastníkům pátého kola vývojářské soutěže Four Elements, jež uspořádal server GameDev. Právě samotný název o této plošinovce leccos vypovídá - je totiž prošpikována všemi možnými vtípky a povedenými narážkami, které svým stylem humoru občas připomenou oblíbenou sérii Monty Python. Navíc velmi dobře odlehčují jinak dosti fádní příběh o obyčejném chlápkovi jménem Jack Scroggins, který musí pomocí svého očarovaného mopu zbavit svět invaze stínů. Za každou zneškodněnou stínovou příšeru mu přibude jedna duše do sbírky, jež je poté možno u speciálních obchodníků vyměnit za nějaké lepší zbraně.
Oproti klasickým plošinovkám se zde nevyskytuje žádný ukazatel životů, namísto toho hra sleduje současný psychický stav hrdiny - ten se při každém fyzickém kontaktu s nepřítelem o něco zhorší, přičemž pokud dosáhne absolutního dna, stane se Jack jedním ze stínů. Jak vidno, nápadů měl autor mnoho a mnoho a naštěstí pro nás je neváhal zúročit, ale bohužel jeho počin obsahuje rovněž několik významnějších chyb. Nemožnost ukládání během levelu bych ještě pochopil, jenže vaši současnou pozici si nemůžete uložit ani po ukončení hry, takže po dalším spuštění musíte začínat zase znovu od začátku. Navíc okolní prostředí mi přišlo po celou dobu poměrně šedivé, nevýrazné a stereotypní, což dosti kontrastuje s celkovým originálním vyzněním tohoto kousku.
Zatímco grafiku lze hodnotit "pouze" jako mírný nadprůměr, zvuky a hudba dopadly ještě o poznání lépe. Vyzdvihnout si zaslouží zejména nadabování všech postav a výborný hudební doprovod, který ve svém žánru jen těžko hledá konkurenci. Především kvůli absenci ukládání však tuto frázi nemohu vyřknout i při celkovém hodnocení Mop of Destiny, nicméně stáhnutím rozhodně nic nezkazíte.