Stáhnout hru (0 MB)
Hodnocení3

Lost

Datum vydání: 23. 4. 2012
Autor: Elektron
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1400 MHz, RAM 256 MB, VGA 128 MB
Ovládání: Šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Že se hráči spokojí pouze s minimalistickou grafikou seskládanou z několika málo čtverečků, nám dokázal třeba Minecraft. Dear Esther zase ukázala, že skousneme, ba co víc, že jsme schopni si užít i na první pohled plytké nic, co má však hlubší rozměr. A freewarovka Lost od vývojáře s přezdívkou Elektron nám chce dokázat, že zaujmout může i kombinace obou těchto prvků. Jak se tenhle plošinovkový pokus povedl? A nebude jeho účast v soutěži Ludum Dare #23 ostudou?
Ve skutečnosti jde opravdu jen o jakýsi pokus. Hra má sice také něco do sebe, ale v úvodu zmiňovaným konkurentům nesahá ani po kotníky. Zpracování je totiž až příliš jednoduché. A to nyní nemluvíme o grafice, která zašla snad až na úplnou mez snesitelného (občas je kumšt poznat, kde se vůbec nacházíte). Úkolem je ovládat bílé cosi a s ním najít ty nejmenší skulinky, abyste se posunuli dál. Tu musíte hnout páčkou, a tak otevřít dvířka dál, onde zase posbírat aktivní čtverečky. Pokud máte čas plácat se po rozpixelovaném světě, proč ne, ale víc jak na pár jednotek minut Lost zabavit nedokáže.
Hra netrpí na neodpustitelné bugy ani nedodělávky. Specifická hratelnost akorát nezabaví každého. Ba spíše jen minoritu z vás.