Stáhnout hru (1 MB)
Hodnocení3

I Was in the War

Datum vydání: 3. 8. 2008
Autor: Bisse
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 MHz, 64 MB RAM
Ovládání: kurzorové šipky - pohyb, A - skok, S - obrat
Jazyk: angličtina

Info o hře

Pokud jste doteď nevěřili, že se za tři hodiny dá udělat zábavná hra, zkuste I Was in the War. Počin, vytvořený pro rychlosoutěž serveru The Poppenkast, totiž dokazuje, že nezáleží na složitosti konceptu, ale chytlavé hratelnosti, jíž jde dosáhnout i pomocí jednoduchého nápadu.
Od obecných řečí ke konkrétním: v I Was in the War hráč ovládá zpočátku malého panáčka, který pohybem vpřed roste, zatímco pohybem zpět či stáním se zmenšuje. Cílem je nesmrsknout se pod povolenou velikost, v čemž však hráči brání celá řada překážek: nejprve pouze vojáci, do nichž nesmí vrazit, posléze i rakety, tanky, vrtulníky a další, stále nebezpečnější nepřátelé. V zásadě stačí se jim vyhnout, to je však s jejich rostoucím množstvím a velikostí pořád těžší, a tak v závěrečných fázích už je hra vskutku náročná. Malou zajímavostí, jež ovšem významně vylepšuje hratelnost, je přidání možnosti kromě klasického skoku udělat i jakousi obrátku na druhou stranu plošiny, po níž se pohybujete. Tam vás budou nepřátelé ohrožovat rovněž, přesto jde ale často o nezbytný úhybný manévr.
Na několik desítek minut zabaví I Was in the War fantasticky. Později na ní už začne být znát, že byla šita horkou jehlou, tudíž není ani moc rozsáhlá, ani moc propracovaná. Nemusí nám to ale zas tak vadit - člověk občas potřebuje hru, u níž by si mohl na pár minut oddechnout, a tou I Was in the War bezesporu je.