Stáhnout hru (2 MB)
Hodnocení4

Fantastic Blood Boy

Datum vydání: 1. 5. 2008
Autor: Gustav Kilman (virvel)
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Ovládání: klávesnice: [směrové šipky] pohyb, [Z / Mezerník] skok.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Pár dnů nazpátek a naším krajem procházel nejeden tulák ze severu. Dnes se opět odkudsi vypotácel jeden zbloudilý pocestný s ošlehanou tváří, zimnicí za zadnicí a do očí vraženou beranicí. Zaťuká na dveře domu jak od Lady, vysouká z kapes pár černých disket a s umrzlým prosíkem ve tváři spustí rampouchové: „Dobrý den, dobrý pane. Nemohl bych si u vás na chvíli odpočinout, zasytit se vaší výbornou česnečkou a přečkat dnešní noc? Já jsem nějaký Gustav a toulám se už ze Švédska. Sice nemám peníze, kterými bych splatil svůj dluh, ale tady na těch disketkách se ukrývá bohatství ve zlatě. Nejprve však musím zjistit, kde že se ta VGNG soutěž koná. Jedině tak můžu vyhrát první místo.“ Dobrý rodák mu nerozuměl ani slovo. O soutěži nevěděl také zbla nic. Pojmu česnečka a přespání však rozuměl více než dobře a zatoulaného Švéda pohostil jak se patří pěkně po česku. Časně z rána se Gustav sbalil a vyrazil dál na svou pouť. Do soutěže se už ale bohužel nestačil přihlásit včas.
Právě takový osud čekal umělce Gustava Kilmana aka virvel, jenž si dával se svým projektem na čas. Jak jsem se dočetl na webu Nezávislého Herního Zdroje, můžeme být rádi, že virvel svou hříčku vůbec dokončil. Nemá prý totiž ve zvyku moc spěchat a dělat věci na doraz. Což je mně osobně sympatické. Sympatické je i to, že si virvel z neumístění na předních příčkách nic moc nedělá. Z mého pohledu už teď patří do top3ky a vůbec, buďme rádi, že je zas co dobrého hrát.
Krvinkový Kluk a Fantastická skórovačka. Na paškál se vám dostane jeden červený klučina v barevném světě výbuchů, krve a frenetického hopsání. Na neměnné obrazovce se zjevují a rázně mizí dveře, ze kterých na vás hopkají jiní klučíkové; pro odlišení použil virvel modrou barvu jejich tělíček. A teď, o co jim vlastně všem jde? Na jiných místech téže obrazovky se zhmotňují problikávající krystalky (malá vsuvka – hru obecně nedoporučuji lidem trpící na epilepsii). Vaším úkolem coby jejich ochránce je nedopustit, aby se permanentně množící bratři v triku byť jen náznakem dotkli oněch posvátných kamenů. Jakmile to udělají, končí hra a logikou to prostě nezdůvodníte.
Takhle jsou nastaveny herní mechanizmy, takhle je nastavena zábava. To byste nevěřili, jaké to jsou nervy, když vidíte ty skákající pajduláky, co se snaží dosáhnout krystalu a vy jen nečině přihlížíte, poněvadž čekáte na power-upy. Jde o to, že když se dotknete krystalu, krystal na moment levituje prostorem a dočasně je tak nezranitelný. Poté se zastaví v určitém bodě a zlehka a volně padá kolmo k zemi. Čím déle ho necháte volně padat, tím se vám samozřejmě navyšuje pravděpodobnost uzmutí ze strany nepřátel. Na druhou stranu se však také zvyšuje pravděpodobnost, že vám krystálek vykouzlí nějaké ty lahůdky v podobě naváděných raket, min, bomb a vůbec jiných ohňostrojů, díky kterým se velice efektivně zbavujete dotěrných brachů. A získáváte pochopitelně vícero bodů. Zajímavé na tom všem je, že zbraně neovládáte přímo, ale svým pohybem pomáháte navádět krystaly, jež vše odpalují náhodně a za vás. Jo a málem bych opomněl zmínit, že FKK je jakožto ústřední hrdina nezničitelný. Docela cool, ne?
Hudební smyčce není moc co vyčíst. V té všudypřítomné řeži funguje na jedničku a pak, beru v potaz, že jde o autorovu prvotinu. Výtvarný styl se dle mého příjemně opírá o jednoduchý herní nápad a na ty barvičky je prostě radost pohledět. A že se vám z toho pěkně rozhoupe žaludek? O to virvelovi nejspíš šlo.
Tak hopsejte, ochraňujte krystaly a házejte šavle; je to sranda.