Stáhnout hru (40 MB)
Hodnocení4

Codename: Gordon

Datum vydání: 12. 7. 2008
Autor: Nuclear Vision
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1 GHz, 256 MB RAM
Ovládání: klávesnice + myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Těsně před vydáním druhého pokračování vynikající akční hry Half-Life 2 spatřila světlo světa plošinovka Codename: Gordon, jež je vytvořena právě na motivech vynikajícího titulu z dílen Valve. V hlavní roli se představí náš starý známý Gordon Freeman, který musí opět zachraňovat svět před přicházející zhoubou. A nebojte, že by to byla lehká záležitost – je třeba projít všechny úrovně a pozabíjet veškerou havěť, která vám přijde do cesty.
Protivníci jsou podobní těm z HL, takže se dočkáme zombie, head-crabů, ale i obyčejných vojáků vyzbrojených samopalem. Zbraně se bohužel omezily pouze na páčidlo, pistoli, samopal a gravity gun, osobně mi dost chybí brokovnice. A obdobně jako v komerční hře se i zde potkáme s dalšími charaktery HL světa, s nimiž můžete na několika místech i promlouvat. Tedy, promlouvat – Gordon jak známo nemluví, a tak se jeho reakce omezují na úsměv, smích a rozpačitý či souhlasný pohled.
Ač se může ze screenshotů zdát, že by mohlo jít o perfektní titul, není tomu úplně stoprocentně tak. Ovládání postavy je poněkud neohrabané, stejně jako míření, nepříliš pochopitelné je i ubírání obrovského množství zdraví za pády z výšky…
I přes tyto zápory řadím Codename: Gordon vysoko mezi ty nejlepší free plošinovky, se kterými jsem měl v poslední době tu čest. Nevím, zda mne uchvacuje svět Half-Life, či samotný Gordon Freeman, ale tento titul má rozhodně něco do sebe.