Stáhnout hru (5 MB)
Hodnocení5

Chaos

Datum vydání: 8. 5. 2012
Autor: Davve
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU: 1 GHz, RAM: 256 MB
Ovládání: Šipky, X skok, Z potvrdit
Jazyk: angličtina

Info o hře

Z dnešní nezávislé plošinovky, která zaútočila na naše monitory by měl radost i známý psychoanalytik Sigmund Freud, poněvadž hlavní hrdina trpí zajímavou neurózou, se kterou už bojuje nějaký ten pátek, a teď se konečně rozhodl, že jí nadobro vyřeší. Vydává se tedy do vlastního nevědomí, obráceného, snového světa, aby objevil původ svých útrap. To vše zasazené do stylové plošinovky hodně podobné například oslavované Super Meat Boy, protože i tady se musíte vyhýbat specifickým nástrahám a smrt praktický číhá na každém kroku.
Ve hře plynule procházíte mezi dvěma světy, mezi tím reálným a mezi tím temným, problémovým, což je vskutku originální nápad, který se leckde nevidí. Z neoriginality Chaos rozhodně vinit nemůžeme, ba právě naopak. Překvapil nás i integrovaný systém achievementů, které jsou zejména u velkých her tak oblíbeny.
Nezůstává pozadu ani audiovizuální stránky, i když faktem je, že na té by se dalo ještě trochu zapracovat, pixelartové zpracování dneska nikoho ze židle neshodí. Vyzdvihnout musíme ale hlavně hudební doprovod, který do dvou prolínajících se světů sedne naprosto skvěle. Stačí se jen zaposlouchat.
Chaos je originální a jen tak neviděnou plošinovkou, která v sobě kombinuje jak dobrý nápad, tak zažité principy plošinovek. Obojí se daří na výbornou a já nevidím důvod, proč si Chaos alespoň nevyzkoušet.