Stáhnout hru (62 MB)
Hodnocení5

Bonesaw

Datum vydání: 19. 2. 2008
Autor: Xerus (grafika, kód), Josh Whelchel (hudba)
Žánr: Plošinovka
Multiplayer: Ne
Ovládání: klávesnice: [směrové šipky] pohyb, [Z] skok, [X] útok, [mezerník] aktivovat Bonesaw, [Enter] odhodit zbraň, [Esc] pauza.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Komplikovaný klučina s modrými vlasy a nazelenalými oči – jak sám sebe Xerus také popisuje, se nám zase jednou digitálně pochlapil! Autor krásně kreslených portrétů v manga stylu, fanda do tvorby digitálních videí, blogger a milovník internetových stránek si dal roční práci s tím, co si můžete vy stáhnout dnes během deseti minut. Práci s barevným světem plošinkového vyznění, práci s nádechem jemného humoru a hádanek coby dekorativní přílohy, práci s výborně zvládnutým bojovým systémem a bossy v plné polní. Bonesaw je opravdu řízná pila, tak než se pořežete, pisněte Xerovi děkovný dopis.
[Nástin příběhu] Hokejový tým (slyšíte správně.. hokej a to hned v souvislosti s 2D plošinovkou – wau!) „Zlatí Rytíři“ před zahájením rozcvičky. Trenér si poctivě přepočítává svoje chlapy a dochází ke zjištění, že mu na place schází jeden borec s hokejkou. Než se však pro to rozhodne cokoli udělat, zjeví se zlý a démonický Rozhodčí. Vykouzlí interdimenzionální penaltovou bránu, z plných plic se rozchechtá a vycucne je do posledního. Rozhodčí zmizí. Přichází trenérův zdrcující pohled na víc než neúplný tým. Ještě že ten jeden hokejista chodí na tréninky zásadně pozdě. Ještě že za toho hokejistu hrajete právě vy. Tož uklidněte šéfa, přehopsejte jeho hřbet a vydejte se za záchranou svých druhů-hokejistů!
[Jak se to hraje?] Výborně. Co vám budu povídat. Od Bonesaw očekávejte především vstřícnost intuitivního ovládacího systému, který se tak zlehka nese na zádech čiperného Maria či žvýkačkami ulepeného Kirbyho. Jinými slovy: Se svou postavou (tedy hokejového mlátiče) nejčastěji poskakujete po 2D kouzelném světě. Sbíráte tuny věcí, jež najdou uplatnění v nadcházejících bojích s jinými ale přesto nepřátelskými hokejisty. A nebo s jejich bossy, kteří vás čas od času také rádi potrápí. Na mezi nezávislé scény nabízí Bonesaw nejen nadstandardní zážitek blbnutí a akčního skotačení, ale rovněž nadstandardní délku hry samotné. Přeplněný živý svět, kolem třiceti úrovní stupňující obtížnosti.. tohle je dárek fakt za hubičku.
[A jak že to vypadá?] Jako byste se vrátili do let 90. a poprvé spustili Super Maria na SNES. Očarováni jedinečným výtvarným stylem, hráčskou volností, poslouchatelnou (a zároveň děsně pohodovou) hudbou a příjemnou, dlouho trvající, explorativní zábavou. Kdyby Bonesaw vyšla tenkrát, dost možná bych se obával osudu jedné z největších současných herních ikon. Jenže Bonesaw vyšla až teď.. a já se vůbec nebojím, že by vás na několik dní nevykolejila. Je to prostě návykovka.

Je libo soundtrek?