Stáhnout hru (14 MB)
Hodnocení4

Letteria

Datum vydání: 2. 10. 2006
Autor: Les Quaternion Nudios
Žánr: Akce
Multiplayer: Ne
Jazyk: čeština

Info o hře

Letteria je velice příjemná novinky z domácí scény. Nechává vzpomenout na hry typu Typing of the Dead, je ale abstraktnější a propracovanější, přestože na první pohled se systém může jevit jednoduše jako facka. Z horní části obrazovky padají písmenka (později i číslice a prázdné kameny, jež symbolizují mezerník). Když hráč stiskne příslušnou klávesu předtím, než kámen dopadne na spodní okraj hrací plochy, písmenko zmizí a připíše pár bodů do kolonky skóre. Když se to nepodaří, ubyde hráči jeden z cenných životů naznačených křížky v pravém horním rohu.
Letteria má ale v záloze ještě další vychytávky. Tak třeba speciální písmenka červená: když se povede je odstřelit, dají hráči do rukou mocnou zbraň, dynamit, který vyčistí rovnou celou obrazovku a hodí se tak k urychlenému řešení krizových situací. A to stále není všechno: ve spodní části herní scény se nachází černými písmeny vyvedené slovo. Pokud je hráč mezi sestřelováním písmenek bez chyby napíše, získá jeden bonusový život, když se podaří úspěšným vyťukáváním slov naplnit bonusový ukazatel až k maximu, přidá se pak rovných 20% stávajícího skóre.
Je pochopitelně těžké tohle všechno naráz stíhat. Právě o tom ale Letteria je – a jedná se o skutečně maximálně chytlavou hříčku. Rozhodně vyzkoušejte!