Stáhnout hru (5 MB)
Hodnocení4

Zombie Smashers X

Datum vydání: 1. 1. 2007
Autor: Ska Software
Žánr: Bojovka
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: CPU 600 MHZ, 64 MB RAM
Ovládání: klávesnice, nastavitelné
Jazyk: angličtina

Info o hře

Řežby typu Fighting Force jsou dnes již zejména na PC zřídkakdy vídanou záležitostí. Z poslední doby si vzpomínám snad jen na výborný OutRage, ale jinak vládne ticho po pěšině. Tuto skutečnost nyní lehce napravuje původně sharewarový titul Zombie Smashers X, který se jeho autoři nedávno rozhodli uvolnit k volnému stažení.
Zápletka nikterak složitá není, koneckonců mluvíme tu o bojovce: jeden člověk se rozhodl, že by bylo dobré zbavit Zemi stále se množících zombií, a tak si sebral svých pět švestek a vydal se jim nakopat zadky. Jedná se zkrátka o velice přímočarou (a také brutální) akci, v níž bojujete proti obrovské přesile zombíků - sám, nebo s kamarádem v kooperativním multiplayeru. Kromě vašeho bojového umění můžete využít i různé předměty, co se povalují okolo na zemi a sundat s nimi někdy hned několik nemrtvých najednou. Důležitou roli zde hrají také obchody, v nichž si lze ve chvílích klidu mezi bitkami s nemrtvými doplnit zdraví, nakoupit speciální pohyby a komba nebo třeba vylepšit některý z vašich atributů. Ano, ZSX obsahuje i špetku RPG prvků v podobě šesti různých hrdinových vlastností, které si postupem času stále zlepšujete.
Celkově vzato se jedná o velice propracovaný a zábavný kousek, který navíc ani v pozdějších fázích nenabírá nijak výrazně na stereotypu, za což si autoři zaslouží velké plus. Na technickém zpracování je sice už trochu znát, že ZSX není úplně nejnovější počin, ale stále se dá označit jako solidní. Sečteno a podtrženo, tady se nedá nad downloadem příliš dlouho váhat...