Stáhnout hru (6 MB)
Hodnocení5

Zektor

Datum vydání: 1. 1. 2009
Autor: SEGA (tvůrce originálu), Sokurah (remake), Chris "infamous" Nunn (hudba)
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Ovládání: gamepad / klávesnice: [směrové šipky] pohyb, [Alt] plyn, [Levý Ctrl] střelba.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Jde o otřepanou frázi: jak na Nový rok, tak po celý rok. Proč tedy s ní třepu a nezačnu víc originálně? Čert ví… důležitější je ale fakt, že Zektor u nás vychází 1.ledna a co je ještě důležitější, že se zatraceně vyvedl… jako remake. Pokud otřepané fráze vychází do puntíku, máme se po zbytek roku opravdu na co těšit.
Už to tu jednou bylo. Arkáda od SEGY, ročník 1981, barvy a vektory s věru milým závěrečným bossem. A jak k vám, k hráči, synteticky promlouval, čímž vás (na svou dobu) unikátně synteticky hecoval. Výtečná vesmírná akce. SEGA vyslyšela fanoušky a o rok později nabídla nepřímé pokračování. Ani S. Borgquist aka Sokurah (autor předchozího remaku) nezůstal pozadu a společně s celebritou hudebně-herní remixácké kultury Chrisem "infamous" Nunnem se pustili do „předělávání“ skvostné hry.
Opět je to o střílení, opět se bude manévrovat. Oproti Space Fury s jednou výhodou/nevýhodou, podle toho, jak to vezmete: model Asteroids, tzn. prolétávání jedním koncem obrazovky a vynořování se na začátku druhého je pryč. Zektor více staví na ringovém pojetí, tedy omezení ze všech čtyř stran a snažte se, zelenáči. Přibylo množství záporáků (ať jsem přesný: originál nabídl osm, remake devět), a ti zabrali jednotlivá intergalaktická města. Na vás pak pochopitelně bude… Všímáte si, jak tenkrát stačilo zapojit hráče do procesu „hrdino, spas nás!“? Jednoduše bezpříběhově a přitom elegantně. Pro milovníky Vesmírného Běsnění čeká v Zektoru jedno malé překvapení.
Jestli byl remake Space Fury takřka roven originálu, pak zektorový předělák je přímý originál. Tím míním: nárůst hry o pouhopouhý jeden level, čerstvě natřené barvy, vyhlazené hranky vektorů, a nepředabované syntetické hlášky (v podstatě největší rozdíl oproti předešlému Sokurahově remaku, jenž namluven nově byl).
Co víc dodat? Až se dnes opijete novoročním veselím, bubliny necháte vyšumět, a čirou náhodou se ztratíte na plných hrách, budete vědět, po čem šáhnout. A… dobře vykročte!