Stáhnout hru (3 MB)
Hodnocení4

Tubopac

Datum vydání: 6. 9. 2006
Autor: Paolo Tajč
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 Mhz, 64 MB RAM
Ovládání: kurzorové šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Tubopac je učebnicový příklad toho, jak by měl vypadat správný remake, a zároveň jeden z favoritů na vysoké umístění v soutěži Retro Remakes Competition 2006. Jedná se o hru, jež zahraje na strunu nostalgie svým retro audiovizuálním zpracováním, zároveň výrazně vylepšuje svůj stařičký vzor z osmibitové doby a k tomu všemu zvládá být navýsost chytlavou arkádou, která se hratelností a návykovostí může měřit i s těmi nejvydařenějšími klony Pacmana.
V Tubopacu, předělávce hry Oil’s Well z dílny Sierry, jde o těžbu. Hráči se vydávají do hlubinných vrtů. Ovládají přitom modul, za nímž se jako had vine jeho jasně svítivá stopa ve zboku viděných chodbách. Cílem je vysbírat všechny bílé puntíky, které se v bludišti nacházejí, a to dříve, než dojda nafta, jež slouží jako palivo. K tomu všemu si ale hráči musejí dávat pozor na různé příšerky, které podzemí obývají: ty se sem tam vynoří a cestují chodbou zleva doprava či naopak. A jejich jediný kontakt se stopou hráčova modulu znamená ztrátu jednoho z cenných tří životů.
Tubopac je chytlavý, adrenalinový, svižný: má zkrátka všechno, co by pořádná arkáda měla mít. Navíc nabízí celou řadu levelů v různých prostředích. Paolo Tajč se doopravdy vytáhnul.