Stáhnout hru (5 MB)
Hodnocení5

Titanion

Datum vydání: 23. 11. 2006
Autor: Kenta Cho
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 600 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: klávesnice (šipky, Z, X) nebo gamepad
Jazyk: angličtina

Info o hře

Japonský tvůrce freeware her Kenta Cho, který se proslavil zejména svými geniálními shoot'em-upy, vydal opět po více než půlroční pauze další titul, tentokráte pojmenovaný Titanion. Podařilo se mu udržet nastavenou laťku vysoko, anebo po dlouhých letech na výsluní usnul na vavřínech? To se dozvíte v několika následujících řádcích.
V hlavní roli se jako již tradičně objevila vesmírná loď, která musí vystřílet všechny nepřátele v dohledu. Aby to měla jednodušší, je vybavena speciální gravitační zbraní, která jí umožňuje připevnit k sobě poměrně velké množství nepřátelských plavidel a využít jejich palebnou sílu. Působivé, že? Jenže dostat se k houfu nepřátelských lodí znamená nutnost prokličkovat se mezi smrtelnými světle modrými raketami, jež po nárazu explodují a přiblíží bolestivou smrt. Jak kola ubíhají, nepřátel přibývá takřka geometrickou řadou, a tak je stále těžší a těžší odolat jejich útoku. Zábava je naštěstí přímo úměrná obtížnosti, a tak se během hraní zaručeně dobře pobaví i ti náročnější z vás.
Nebyl by to Kenta Cho, aby své dílko nevyšperkoval zcela parádním audiovizuálním zpracováním. Vše se hýbe neskutečně rychle, jednotlivé části do sebe úchvatně zapadají, takže hra je atraktivní i pro kolemjdoucí osoby, a to je co říct.
Není co dodat. Pokud jste se dočetli až sem, pak již zajisté znáte odpověď na výše uvedenou otázku. Titanion se skvěle hraje a je jasnou volbou pro zkrácení předlouhých podzimních večerů. Užijte si ho.