Stáhnout hru (3 MB)
Hodnocení3

The Red Wedge

Datum vydání: 1. 12. 2008
Autor: Theta Games
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Ovládání: klávesnice: [směrové šipky] pohyb, [Z] střelba, [X] bomby.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Nezávislých experimentů není na herním poli nikdy dost. O to méně těch, které kombinují multižánry, hrající si s vnitřními mechanismy. Rudý Klín spadá přesně do této kategorie; je jednoduchý, rád si žánrově pohrává, a zároveň tak před hráče předkládá zajímavý zážitek.
Z obrázků je patrné, že jsme narazili na další milovníky retra a vektorové grafiky. Malý žlutý muž s klínovitou hlavou (Pyramidový Muž?), malým žlutým tělem a uťapkanýma nohama musí cupitat zprava-do-leva, jinak ho sežere nenažraná scrollující obrazovka. Úprk je o to těžší, poněvadž zemi pod nohama nemá rovnou a přímočarou, ale pěkně rozsekanou na dílky, nutící ho tak skákat, skákat a skákat. Nepřízni není konec: zatímco skáče, vyplouvají před ním nebezpečné obrazce, jež drtí, na co přijdou. Obří vektorové koule, pavouci na vektorových nitích, totiž pavoučích… ehm, vektorových pavučinách. A jsou jich zástupy, nekonečný mrak, který si přičtete k dobru: Rudý Klín dokáže střílet klíny a pouštět pod sebe kvádříkové bomby. Netřeba se ohlížet na munici, je jí nekonečno… jako mraků, jako zástupů.
Čím dál jste od místa, kde jste začínali, tím víc rudne krajina v pozadí. Nejen krajina, měníte se vy, mění se vaši nepřátelé, barví se i střelba a paprsky bomb. Do toho všeho vyhrává melodie jak za časů modařské scény 80.let, s podporou nefiltrovaných veselých tónů. Nezapojí se pouze vaše bedničky, PCIka si taky sem-tam pískne a vyloudí pár bublajících hlásek. Jak vidno, kdo hledá trvanlivost, s Rudým Klínem narazí. Komu jde o letmé old-skoolové zpestření, ten už zbystřil.