Stáhnout hru (35 MB)
Hodnocení4

Samurai Railroad Mansion

Datum vydání: 3. 4. 2008
Autor: Lurk (hra + grafika), LiliX (hudba)
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Ovládání: klávesnice: [směrové šipky] určení nepřítele, [Z] sek, [F4] fullscreen / window.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Střetnutí se smrtí: „Hlavním posláním válečníka je hrdě čelit své smrti v ten správný okamžik. Válečník může být výmluvný a inteligentní, ale když ztratí veškerý klid a vážnost na pokraji života a zemře se zbabělými slovy na rtech, pak všechen jeho předešlý hrdinský život bude ztracen a zapomenut a on sám bude lidmi uvržen v pohrdání.“ – Taira Šigesuke, Bušidó.
A to my si nepřejeme, proto budeme bojovat do posledního dechu s odvahou jak lvi, udatně jak rytíři. Formálně tedy nikoliv rytíři ale samurajové. Na druhou stranu, v ohledu udatnosti si raný evropský středověk s tím japonským nezadá. Ale, to je už na jiná vyprávění. Obraťme proto list.
Jste borec v červeném (možná spíš „borec od červené“) a koupili jste si honosné sídlo, jak se na správného obyvatele Nipponu sluší a patří. Jenže! Nikdo vám už neřekl, že cestou, co stojí váš nový dům, povede železnice. Jak se s touto závažnou událostí poperete, netřeba uvádět. Ale, stejně to rád uvedu!
Vlasy havraního pera svážete do copu, z rohu rodinného pokoje čapnete katanu dynastie a s nahozeným úsměvem a trávou v puse, myšlenkou na rozpárané pupíky v jednom kuse. Ne, tenhle pán se nebojí a pro strach má uděláno.
Máte rádi komixy obrázkově rozpohybované? A teď nemluvím o převedení do čisté animace ale spíš o formě, s kterou nám pan Kojima vytřel nedávno zrak. Tak na takous-jakous vizuální prezentaci se připravte. Herní principy se přeci jen už zase bokem otírají o staré skórovací mašiny, kde bylo hlavním cílem vystřílet z obrazovky všecky záporáky (přičítaly se kladné bodíky) a pokud možno nezranit civilisty či jinak pacifistické objekty (odečítání záporných bodů od výsledného skóre). Samurai Railroad Mansion není o ničem jiném. Jen ty střelné zbraně nám vystřídaly sečné, prostředí letišť či obchoďáků s přecpanými regály nám tu tvůrci plně nahradili šťavnatým závanem špageti westernu střiženým o pop kulturu Dálného východu. Jo, a policisté s bankovními lupiči se vysvlíkli do naha a hodili přes sebe kimono s nášivkou „bad ass“.
Vystačíte si s několika životy, ukazatelem „kolik mi jich ještě zbývá vyklepnout“, klávesnicí „jen dvoje směrové šipky + Z“ a porcovaná sekaná je na světě!
A že je to stokrát omletý nápad a že nepřináší nic nového? Komu na tom sejde, když o chytlavou zábavu má na čas vystaráno? Takže, jestli máte hbité prstíky a vkus pro výtvarné umění, ponořte se… hluboko… do střev nepřítele. Ještě hezky za tepla.