Stáhnout hru (8 MB)
Hodnocení4

Run, Chicky, Run!

Datum vydání: 27. 9. 2006
Autor: Tomáš Halamíček - Houmr
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: P-3 600 Mhz, 64 MB Ram, 800x600 32 Mb Grafická karta, Win XP/2k/98
Ovládání: Směrové šipky - pohyb v menu a pohyb se slepičkou ; Enter - potvrdit výběr ; Mezerník - položení bomby ;
Jazyk: čeština

Info o hře

Na začátku ničeho byla kyberslepice. Ta kyberslepice stvořila něco, čemu začala říkat kyberprostor a v tom kyberprostoru vytvořila něco, jako je kybersklad, ve kterém ovšem ztratila své kyberkuřátka. Tak těmito lehce vtipnými slovy začíná hra „Run, Chicky, Run“, kterou Tomáš Halamíček vytvořil pro Letní soutěž Velkýho Chytráka.
Vaším úkolem po celou dobu hry je hrát za jednu slepičku, která musí ve velkém skladě najít svá kyberkuřátka. Těch je celkem 12, tím pádem na Vás čeká celkem 12 nabitých úrovní. Levely ovšem nejsou tak lehké, jak se to na první pohled může zdát, neboť v cestě za záchranou kuřátek vám vždy stojí hromada krabic a hlavně nenechavý člověk, který vás chce chytit a zabít. Člověka lze obelstít a utéci mu do relativního bezpečí, jenž nalezne hráč v koutečku. Jak ale na ty zrádné bedny? I na bedny je kyberslepička vybavena a tak byla obdařena schopností klást bomby. Hra se tak chvílemi proměňuje do podobného stylu, jaký známe u klasického Bombermana.
Hra „Run, Chicky, Run!“ je jedna z nejlepších v soutěži Velkýho Chytráka a autor se nemá rozhodně za co stydět. Grafika hry je hezká a vůbec nevadí, že vidíte jen kousek kolem slepičky. Efekty, hudba i zvuky jsou opravdu hezky provedeny a na poměry Game Maker scény originálně zpracované. I přesto, že je hra neuvěřitelně krátká - nabízí opravdu spoustu zábavy. Mě osobně dokázala zaujmout tak, že si ji občas zahraji o přestávkách ve škole. Mohu jen doporučit.