Stáhnout hru (9 MB)
Hodnocení4

Nanozoa

Datum vydání: 30. 9. 2006
Autor: Petr Šťastný - Raist
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: P-4 1.8 GhZ, 512 MB Ram, 1024x768 64 MB ram grafická karta, Win XP/98/2k
Ovládání: Směrové šipky - pohyb lodi, Myš - Střelba
Jazyk: angličtina

Info o hře

V dnešní recenzi se podíváme do hlubin našich těl. Měli jste například tušení, že při velké horečce je potřeba do hlavy vyslat jednotku rychlého nasazení a všechny „bacily“ odtamtud vystřílet? Zde na to je pouze jeden stroj – pekelně účinný – mezi bacily je znám jako Nanozoa!
Hra Nanozoa už jen od pohledu vypadá nádherně. Jedná se totiž o jeden z příspěvků do Letní vývojářské soutěže Velkýho Chytráka a hru vytvořil Petr Šťastný. O tom, že má hra profesionální grafiku i velice hratelný spád není ani na malou chvíli pochyb. Přemýšlíte, co že to všechno na vás v této hře čeká?
Po spuštění hry Vás uvítá úvodní obrazovka, v níž si můžete prohlédnout tělo, ve kterém budete záhy vypuštěny do zásahové akce proti škodolibým dělícím se buňkám. Ony bacily nemají ze začátku příliš inteligence. Nicméně po vyšplhání do nervové soustavy už začíná hra být velice „náročná“ a to i přesto, že dostáváte do rukou čím dál tím mocnější zbraně. Na začátek jistě oceníte normální Pulsar, tedy obdobu laseru. Pomocí něj zastřelíte jakoukoliv základní microbu – ale, jak už je tomu dávo známo, evoluce se jen tak nezastaví a tak se brzy dostane ke slovu mnohem mocnější zbraň a tou je Sonic. Sonic vysílá pás vysokofrekvenčního zvuku, který zabije opět větší microby. Poslední zbraní je jakási rychlo-výstřelová puška, jedná se o nejsilnější – respektive o nejlepší zbraň na daleký dostřel.
O grafice hry jsem se již zmínil, mohu snad jen znova zopakovat, že se jedná o velice profesionálně odvedenou práci a celá hra je bez větších hratelných chyb. A na závěr se s vámi podělím o jednu maličkost, které by někdo nemusel zas tak věřit - hra je tvořená pomocí programu Game Maker...