Stáhnout hru (18 MB)
Hodnocení4

Leaps

Datum vydání: 28. 2. 2011
Autor: MabiGames
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1400 MHz, RAM 128 MB, VGA 64 MB
Ovládání: Šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Z historie známe mnoho proslavených běžců. Oblast historie reprezentuje například Řek Feidippidés, který měl nést od Marathónu zprávu o vítězství Athéňanů nad Peršany, sport pak například Haile Gebrselassie z Etiopie anebo filmový Forrest Gump ze stejnojmenného snímku. V oblasti počítačových her bychom však utíkající hvězdy hledali poměrně těžko (... ale našli). Ale co kdyby se jednou z nich stal hrdina z dnes prezentované freewarovky jménem Leaps?
Nakonec se jí asi nestane, jelikož neznáme jeho jméno a vyobrazen je pouze několika málo pixely, přesto to nemění nic na faktu, že si nemůžeme počin od MabiGames užít dosytosti. Na scénu her zdarma se totiž přiřítila chytlavá hříčka mnoha podob, v níž je hlavní náplní pohyb po mnoha lokacích mezi nespočtem překážek. Podíváme se do pouště, mezi skaliska, ale například i kamsi mezi Araby, přičemž všude na hrdinu číhají propasti, kaktusy, nepřátelé nebo třeba úžinky, jež je potřeba podklouznout.
Cílem hráče je zdolat celou cestu kolem světa s co možná nejmenším počtem ztracených životů a hlavně v co nejlepším čase. Ten ostatně ubíhá jako voda, protože společně se slušnou hratelností a líbivým audiovizuálním kabátkem, byť jednoduššího rázu, se jedná o jasně nadprůměrný titul hodný doporučení!