Stáhnout hru (3 MB)
Hodnocení4

HatMan

Datum vydání: 16. 10. 2008
Autor: Bibin
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Ovládání: Kurzorové šipky, X, Y
Jazyk: angličtina

Info o hře

Malý panáček s ostře nabroušeným kloboukem se pouští do boje. Pomůžete mu porazit všechny jeho nepřátele a dosáhnout vysněného cíle, kde nezbude naživu ani jeden z finálních bossů?
Hatman je na první pohled standardní arkádou, která po prvních zkušenostech získá nádech originality. Zbraní hlavního hrdiny je hozený klobouk, který svým chováním připomíná bumerang. Fyzici by asi namítli, že jednou vržený klobouk už nikdy neuvidíme, my se však pohybujeme v herním světě, ve kterém je možné mnohem víc, než v reálném světě. Rotující pokrývka hlavy ale neslouží jenom jak ničitel všemožných nepřátel, s nimiž se setkáte během celého kola, včetně bosse na konci každého z nich, ale i jako pomůcka při vytváření děr do částečně rozbitých stěn. Klobouk nemusíte házet pouze v čistě horizontálním směru, při použití šipek nahoru a dolů, lze ovlivnit jeho letovou dráhu. To využijete hlavně při ničení kamenných bloků, které splývají se zemským povrchem. Na co si musíte dát pozor, je klobouk samotný. Ten má hrdina pouze jeden a před ničením dalšího nepřítele musí vždy počkat, než k němu opět doletí.
Co se týče grafického zpracování je dílko HatMan velmi kvalitní záležitostí, jediné co se mu dá vytknout je titěrnost zobrazení, u kterého máte místy pocit, že váš zrak zestárl o pěkných pár let. Ovládání pomocí kurzorových šipek a tlačítek X a Y pro skákání a vrhání klobouku je velmi příjemné a nenaleznete v něm žádné zádrhely.
Pokud tedy hledáte jednoduchou, avšak velice kvalitně zpracovanou arkádu, pak je HatMan právě pro vás. Svým vzhledem a příjemným ovládáním se rozhodně řadí k tomu lepšímu, co může freeware scéna nabídnout.