Stáhnout hru (3 MB)
Hodnocení3

God, who is hated

Datum vydání: 8. 12. 2006
Autor: Petr Hudeček
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 MHz, 64 MB RAM
Ovládání: kurzorové šipky, QWERT
Jazyk: angličtina

Info o hře

God, who is hated je zajímavý kousek, který se účastní pátého kola soutěže Four Elements pořádané webem GameDev.net. Jeho autorem je Čech Petr Hudeček, a slušné umístění mu přejeme nejen pro vrozený patriotismus, ale zejména pro dobrý nápad, na němž je jeho soutěžní titul založen.
Jak název napovídá, hráči se vtělí do role Boha. Lidé ho ale nemají příliš v lásce, a tak staví jakousi podivnou energetickou věž (Babylonskou věž? Kdo ví…) a vozí do ní náklaďáky s palivem. Když jich tam dovezou dostatek, spustí věž palbu a může Boha dokonce zabít, z čehož by měl sice radost Nietzsche, ne už ale hráči, protože to znamená neodvratný game over. Bránit se lze využitím božských sil – sám od sebe může sluníčkem symbolizovaný Bůh vrhat jakési kulové blesky směrem dolů, krom toho si pak před každou misí může v božském krámku zakoupit i speciální zázraky aktivované klávesami QWERT – a jde o klasické apokalyptické divy typu blesku z čistého nebe nebo meteorického deště.
Škoda, že God, who is hated, není vizuálně atraktivnější a že je pohyb Boha a celkově ovládání dost pomalé a frustrující. Jinak je to docela dobrá arkáda s netradičním námětem.