Stáhnout hru (9 MB)
Hodnocení4

Frostbite

Datum vydání: 12. 1. 2012
Autor: saint11
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1 GHz, RAM 256 MB
Ovládání: Šipky, X, C
Jazyk: angličtina

Info o hře

Zima udeřila. Konečky prstů mrznou. Nedude to trvat dlouho, a umrznete i vy. Nová hra Frostbite nás zavádí do mrazivých končin, které vyvolají mráz nejen v zádech. Vtělíte se totiž do pohraničního strážce, který se vydává hledat svojí ženu, která vyrazila do města a už delší dobu se nevrací. Mějte však na paměti, že vzdorovat zimě a mrazu pro vás může znamenat jistou a rychlou smrt.
Tento prvek dělá z Frostbite velmi specifickou a velmi zajímavě hratelnou záležitost. Aby toho nebylo málo, váš hrdina trpí halucinacemi. Dost často se vám tedy stane, že při potácení po liduprázdném městě narazíte na paranormální jevy, na duchy. Kdo by se vlastně divil, člověk, z něhož se může každou chvílí stát kostka ledu to prostě nemá jednoduché. Bojovat budete vlastně pouze s mrazem, nezapomeňte tedy vyhledávat zdroje tepla, kde to jen jde.
Vizuální zpracování je čistě pixelartové. Je určitě možné, že na lepší grafiku nezbýval čas, protože tento titul úspěšně vyhrál velmi častou a oblíbenou soutěž Ludum Dare, která stojí na tom vyvinout hru za pouhých 48 hodin. Ocenit se musí hlavně všudypřítomná atmosféra, která dýchá a mrazí z každé minuty hraní.
Frostbite je velmi specifická záležitost, jenž však bude velmi bavit. Nápad s mrazem je jednoduchý, avšak velmi účinný a zábavný. Určitě budeme držet palce autorům i do budoucna.