Stáhnout hru (60 MB)
Hodnocení5

Flare Ultimate

Datum vydání: 7. 11. 2011
Autor: David Consolo
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1900 MHz, RAM 512 MB, VGA 256 MB
Ovládání: Šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Většina freewarovek jsou poměrně malé tituly, které vznikly během pár dnů. Ona už tak herní scéna, kde pracujete čistě ze svého nadšení, obvykle funguje. Jednou za čas se však objeví i počin větší, jenž se díky rozsahu investovaného času vývojáře vyvede v naprosté většině o mnoho lépe. A nejinak je tomu i dnes u hry Flare Ultimate, o níž se navíc autor David Consolo stále stará - připravuje vylepšené verze i bonusový obsah. Například k 31. říjnu připravil speciální halloweenské lokace!
Titul se zaobírá portály mysli, jejichž okolí se stává živnou půdou pro lokace. Ty častokrát nejsou moc veliké, ale o to víc klikaté a zrádné. Na vaši chybu číhají ostré úhly, úzké skulinky a nejedna překážka (kroužící ramena, zamčené cestičky a tak dále), přičemž všechny zmiňované serepetičky vám nejednou nadzvednou mandle. Náplní je totiž ovládat jakýsi výboj, s nímž je potřeba manipulovat v omezeném prostoru za působení gravitačních sil, aby nenaboural do zdí a aby se ve finále dostal až do cíle. Ten je ztvárněn obrázkem dumajícího člověka, jemuž se po vzájemné zteči rozbřeskne.
Technické zpracování není z nejokázalejších, avšak naprosto dostačuje. Všední grafika a nadprůměrné skladby do světa díru neudělají, přesto titulu pomáhají k našemu devítkovému hodnocení!