Stáhnout hru (2 MB)
Hodnocení4

Dreadful occupant

Datum vydání: 26. 5. 2012
Autor: MASTER_K
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 800 Mhz, RAM 256 MB
Ovládání: Šipky, mezerník
Jazyk: angličtina

Info o hře

Jen si to představte. Divoký, silný déšť buší na okna, že skoro neslyšíte jakékoliv kroky a vy se ocitáte v obrovském domě, ve kterém si připadáte všelijak, jen ne bezpečně. A do toho máte pocit, že ve vzduchu je něco špatného, a vám se tak může v následujícíh vteřinách přihodit prakticky cokoliv.
Přesně takovou tísnivou atmosférou je doslova prolezlá dnešní recenzovaná hra Dreadful Occupant, kteár vám tuze ráda ukáže, že i ve zdánlivě prázdném domě může bydlet i někdo jiný, než jen živé bytosti. Celá hratelnost je tak postavena na prozkoumávání onoho domu, prolézání jednotlivých místností, sbírání předmětů, které by se vám možná mohly někdy hodit a především na všudypřítomném úrpku a schovávání před vším, co ještě nestihlo zemřít.
Co se týče grafické stránky Dreadful Occupant, máme co do činění s klasickým pixelartem, který nepřekvapí, avšak ani nikterak neurazí. Plus však musíme přičíst za povedené zvukové efekty, bez nichž by byla všudypřítomná hustá atmosféra stěží poloviční. Dreadful Occupant se dá hlavně absence jakéhokoliv příběhu či něčeho, co by vás jako hráče táhlo dál. Takto se jedná jen o poměrně krátkou hříčku na pobavení, což je veliká škoda.