Stáhnout hru (1 MB)
Hodnocení3

Dizzy and the Other Side

Datum vydání: 14. 9. 2006
Autor: Alexandru Simion
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 Mhz, 64 MB RAM
Ovládání: kurzorové šipky, mezerník, Enter
Jazyk: angličtina

Info o hře

Dizzy and the Other Side je jedna z nových her, které vznikly prostřednictvím enginu DizzyAGE. Nástroj umožňující snadnou tvorbu Dizzy-like titulů je stále populárnější, tento kousek ale pochází přímo od jeho autora. Alexandru Simion tentokrát vytvořil hru původní, jež se zúčastní soutěže Theo's Grotto 2006. Jedná se bohužel teprve o první kapitolu rozsáhlejší hry, nicméně zábavu nabízí i tak slušnou.
Na začátku Other Side je příjemné letní odpoledne. Dizzy se baví tlacháním s rybářem Denzilem, když tu najednou ho kouzlem unese zlý čaroděj Zak a donutí ho, aby se vydal hledat kámen rovnováhy do alternativního světa. A i když to vypadá, že lektvar, který měl Dizzyho přenos zajistit, nefungoval, jak by měl, brzy se ukáže, že se Dizzy skutečně přenesl do jiné dimenze. Uspěje ve svém hledání? Zjistí, v jakém vztahu oba Yolkfolky jsou? A osvobodí nakonec zajatou Daisy? To jsou hlavní otázky na začátku hry...
Dizzy and the Other Side nabízí retro styl grafiky a hratelnost zcela věrnou původním Dizzy titulům. To znamená náročné skákání zboku viděnými obrazovkami, jednoduše vedené dialogy, sbírání a používání předmětů a vyhýbání se nepřátelům a pastem. Jedná se o středně obtížný kousek, na oficiálním webu je navíc k dispozici i návod. Pro fanoušky jednoho z nejslavnějších osmibitových hrdinů jde o must-have kousek.