Stáhnout hru (13 MB)
Hodnocení3

Chook Driver Extreme

Datum vydání: 12. 6. 2012
Autor: Jake Clover
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1500 MHz, RAM 256 MB, VGA 128 MB
Ovládání: Myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Některým nezávislým vývojářům se u nás v sekci Hry zdarma líbí natolik, že bychom jim tu mohli z fleku udělat vlastní kategorii. Třeba takový Jake Clover (též známý pod přezdívkou Pixel House Toast) nás svými výtvory zásobuje každou chvíli, přičemž hodnocení se až na vzácné výjimky pohybují v nadprůměrných číslech. Vzpomeňte třeba na Kitty Widda Wocket Launcher, Save Ultimate Wainbow Kitty nebo už trochu méně vydařené Mail Slug. A když naši databázi důkladně prohledáte, najdete minimálně ještě jednou tolik Cloverových počinů.
Dneska tu však máme naprostou novinku. Jmenuje se Chook Driver Extreme a opět zde nechybí expresivní grafika, jíž je Jake tolik pověstný. Kvalitativně jí sice mnohé chybí, ostatně nakreslit něco podobného zvládne i makak po dvou jointech, osobitý styl ale nikoliv. A neabsentuje ani zvíře v hlavní roli. Jen tentokrát to není kočka, ale kuřata.
Vy, řidič kamionu, jedete po silnici a za žádnou cenu nesmíte do onoho malého žlutého stvoření narazit. Pokud se tak stane, hra skončí. Strefit naopak můžete protijedoucí automobily, respektive srazit chodce. Povyskočí vám tak sice indikátor zničení, to ale příliš nevadí, nestihnete jej zaplnit. Hratelnost je totiž blesková - jedna jízda nezabere víc jak cca 3 až 5 minut.
Díky prostinkému konceptu začne titul velmi brzy nudit. Sakumprásk, tentokrát to žádná paráda není.