Stáhnout hru (0 MB)
Hodnocení4

Chompston

Datum vydání: 3. 2. 2013
Autor: Contralogic
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1500 MHz, RAM 256 MB, VGA 128 MB
Ovládání: Šipky, X
Jazyk: angličtina

Info o hře

Dokážete si představit, jak by vypadal kříženec mezi PacManem a Bombermanem? Vlastně ani nemusíte - stáhněte si dnešní hru Chompston a tento hybrid uvidíte. A co víc, třebaže má slovo hybrid převážně negativní podtón, zde to neplatí. Freewarovka Chompston je barevná, hravá a vzhledem k neotřelému konceptu jak jinak než originální.
Pokud si člověk před hraním nepřečte tuto recenzi nebo klasické readme, po prvním spuštění bude mít dost možná pocit, že na něj z monitoru kouká nějaký prapodivný PacMan. Herní obrazovka je totiž rozčleněna do úzkých chodbiček, které jsou posety bodíky, co musíte sebrat. Jsou tu i nepřátelé v podobě duchů a typicky žlutý hrdina, byť poněkud hranatější. Jenže těch cestiček je tu nějak málo, někdy jen jedna nebo dvě, takže není kudy před duchy pláchnout... Co teď? Na řadu přichází zprvu nenápadný prvek, a to kladení bomb á la Bomberman. Za pomoci klávesy X totiž můžete pokládat bomby, které duchy zabijí. Duchů je mimochodem hned několik druhů. Ti, co jen chodí, co flusají střely, co jsou malí a zároveň neuvěřitelně rychlí a podobně.
Když k tomu přičteme bezvadné technické zpracování s minimalistickou grafikou v čele, není důvod si Chompston nezahrát. Zvlášť když si hru můžete stáhnout úplně zadarmo!