Stáhnout hru (10 MB)
Hodnocení5

BugAbOO

Datum vydání: 14. 12. 2006
Autor: Sosáci
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 700MHz, 128 MB RAM
Ovládání: klávesnice, myš
Jazyk: čeština

Info o hře

Ještě předtím, než se pustíte do čtení následujícího textu, vyměňte si plenky. Čeká vás totiž horor jako řemen. Své by o tom mohl povědět Timmy, hrdina arkády s podivným názvem BugAbOO. Spolu se svými kamarády se dostal do světa plného těch nejstrašnějších nočních můr. A rozhodně nemíní na tomto Bohem zapomenutém místě setrvat do skonání věků. Jejich cesta však nebude lemována jásajícími davy. Během svého úniku se budou muset poprat, krom zástupů těch nejpodivnějších nepřátel, také s „hnusákem,“ který mi docela dost připomínal hlavního anti-hrdinu známého hororu Saw. Ten rozhodně nemá s našimi hrdiny, kterých je celkem pět žádné dobré úmysly. Konkrétně je chce podávat středně propečené...
Tím hlavním, co vás na BugAbOO zaujme je, krom velice nápaditého a originálního příběhu, rozhodně grafické zpracování. Sami autoři přiznávají inspiraci dílky Tima Burtona. Nesnaží se ho však parodovat, ale naopak čistě rozpohybovat. A daří se jim to měrou vrchovatou. Krom obyčejných, dá se říci až klasických monster typu zombie, nebo duchů si vývojářský tým Sosáků popustil uzdu fantazii a napěchoval pochmurný svět vší možnou havětí. Jak jinak nazvat zubaře? Taky jste ho neměli v mládí rádi, že?
Druhým výrazným prvkem je rozhodně hudba. Žíly si u ní sice řezat nebudete, ale dovedl bych si ji představit jako podbarvení nějaké „lekačky“ ve filmu. Rozhodně k této hře nemohlo být složeno nic o moc lepšího.
Výsledné resumé nemůže být jiné, než jednoznačně pozitivní. Máme zde originální hru s výborným nápadem, excelentním zpracováním a magickou hudbou. Od nejvyššího bodového ohodnocení BugAbOO „uchránily“ občasné hluché pasáže, při kterých jen občas trknete do klávesnice a atmosféra se pomalu vytrácí, aby se ale po nějaké době vrátila s plnou parádou. Devítka jako vyšitá.