Stáhnout hru (4 MB)
Hodnocení4

Bomberball

Datum vydání: 21. 5. 2012
Autor: Mathijs Roosen
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1 GHz, RAM 512 MB
Ovládání: WASD, mezerník
Jazyk: angličtina

Info o hře

No schválně, ukažte mi pár hráčů, kteří neznají takovou legendu, kterou bezesporu je Bomberman. Dvojice obrněných panáčků ve vtipných oblečcích, jenž vesele pokládají bomby a čekají na protivníka, až udělá svou osudovou chybu nás vždycky bavila. A bavila asi i vývojáře, který je odpovědný za dnešní recenzovaný titul s názvem Bomberball.
Ten nám však zápasící panáčky v helmách prezentuje z trochu jiného úhlu. Dostaneme totiž do vínku dva soupeře, jenž oba stojí na svém území v podobě stoupajících schodů. Oba v rukou třímají štít, jímž odráží vyhazované bomby. Celá hratelnost tak spočívá v tom, odrazit letící bombu tak, aby protivníkovi způsobila co největší škody na jeho území. A až nebude mít kde stát a bude se řítit do neznámé propasti, máte vyhráno. Podaří se vám to? Samozřejmostí je krom režimu pro jednoho hráče i možnost změřit síly se živým spoluhráčem, což byla vždy ta zábavnější možnost. Po grafické stránce hra spadá do šedého průměru, což je určitě škoda. Musíme však vyzdvihnout hezky udělanou zničitelnost prostředí, která nás překvapila.
Bomberball je zábavnou hříčkou pro jednoho až dva hráče. Jen je trochu škoda, že prostředí se velmi rychle okouká, a stereotyp je v tu ránu za rohem.