Stáhnout hru (2 MB)
Hodnocení3

Blacky

Datum vydání: 5. 2. 2013
Autor: Matija Dananic
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1500 MHz, RAM 256 MB, VGA 128 MB
Ovládání: Šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Nezávislá hra. Černobílé zpracování. Jednoduché, nepřeplácané lokace. A hlavním hrdinou je malý panďulák na ne zrovna bezpečné výpravě. O jakou hru jde? No jo, máte pravdu, o Limbo taky, ale rovněž o dnešní freewarovku Blacky od RetardedUndeadGames - neboli chorvatského vývojáře jménem Matija Dananic.
Podobnost zde nejspíš nebude zcela náhodná, inspirace dnes už slavným indie titulem je zjevná na každém kroku. Ostatně jedná se o podobně vyhlížející arkádu, v níž vedete drobnou postavičku lokacemi přes mnohé překážky. I když je potřeba přiznat, že Blacky je na rozdíl od Limbo jen slabý odvar (na druhou stranu si ho můžete stáhnout zdarma). Co je tedy obsahem? Provést svěřenou postavičku zhruba desítkou lokací, aniž by přišla k újmě. A věřte, že k té přijdete v mžiku mrknutí oka. Stačí špatně skočit, narazit na bodáky nebo se dostat do křížku s cizáckým duchem.
Celá hra bohužel působí nedodělaně. Prostředí je až moc prázdné, na pozadí nehraje žádná hudba (zvuky obecně chybí) a pakliže se vám snad podaří umřít, nečeká vás žádná prostřihová obrazovka. Hop-skok do hry, hop-skok do menu. Máte-li ale na podobnou hru chuť, neostýchejte se. Víc jak 10 až 15 minut vám stejně nezabere.