Stáhnout hru (31 MB)
Hodnocení3

Assault On Planet Equidon

Datum vydání: 30. 4. 2008
Autor: Team_Equidon
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 700 MHz, 128 MB RAM, 32 MB graf. karta
Ovládání: kurzorové klávesy + mezerník + enter + y,x,c
Jazyk: angličtina

Info o hře

Čtyři elementy – poníci, čísla, exploze a krystaly. Zamícháme, dodáme příběh a máme Assault On Planet Equidon. V pořadí již šestém nám GameDev.net přináší několik titulů a jedním z nich je právě tato akční arkáda. Tak jako se nezdají sovy být tím, čím jsou, podobně na tom jsou poníci.
V krátkém intru se dozvíte důvod vaší akce, jak už to tak bývá, zbyl jste sám na „rambo styl“ akci a prosekáváte si cestu přes poníky všech druhů až k samotné královně země Equidon. V tutorialu se dozvíte, jak zbraně fungují a proti kterému poníkovi máte jakou použít. Poté se ocitáte v pohádkovém světě, jenž se může honosit pestrými barvami, krásně zelenou travičkou, modrým nebem a... nepřátelskými poníky. Zpočátku jste proti nim vybaven dvěma zbraněmi, ale postupem času si můžete dokoupit za krystaly vylepšené zbraně. Ty získáte ze zabitých poníků, což je hlavní důvod, proč je zabíjet. Není to povinnost, takže level můžete klidně prosvištět, pokud vás některý malý poník nepřipraví o život.
Assault On Planet Equidon je vcelku chytlavá hra, která nepostrádá zábavnou akci, ale bohužel má chybu právě v tom nejdůležitějším – sbíráním krystalů. Můžete je totiž sbírat donekončena, stačí se v daném kole zabít a začít znovu a krystaly vám pořád na kontě zůstávají a jelikož hra má neomezeně životů, klidně si na pár tisíc krystalů přijdete hned. Sloučení všech elementů působí trochu kostrbatě a mnohdy i samoúčelně (proč po mrtvých konících se objeví krystaly?), asi má autor zvláštní fantazii. Nicméně má hra určité kouzlo a stojí za to vyzkoušet.