Stáhnout hru (2 MB)
Hodnocení4

Ant Surf Hero

Datum vydání: 25. 4. 2012
Autor: Jigxor
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU: 1 GHz, RAM: 256 MB
Ovládání: Šipky, střelba S
Jazyk: angličtina

Info o hře

Úvod dnešní recenzované nezávislé hry probíhá vskutku nezvykle. Titul s poměrně podivným názvem Ant Surf Hero nás totiž zavádí až na samotnou zem, kde roste tráva, v níž se prohánějí mravenci. Krom nich tu však existují i malí lidé, mezi něž se taktéž počítáte. Je tu však jeden zádrhel v tom, že krom vás je tu i jakýsi zlý doktor, jenž má záměr si ochočit bestie daleko větší než on sám, s nimiž by mohl natropit slušnou paseku.
A tak jste tu vy, neohrožený hrdina, který sedlá svého neohroženého mravence, abyste tomu učinili přítrž. Ant Surf Hero je poměrně nezvyklá arkádová akce, v níž mozek naštěstí hraje vskutku druhotnou roli. Zaujme hlavně neokoukané prostředí a váš doprovázející mravenec coby spolubojující společník.
Samotná akce je velmi frenetická a davy nepřátelských pidilidí se rojí za každým rohem, k arkádovosti jednoznačně taktéž přispívá smrt, jež vás nikterak nelimituje, jen se objevíte o kousek dále. Co se týče audivizuálu, tak ten se nese v tradičních kolejích. Pixelartovou grafikou nejde vskutku nic zkazit, avšak takřka nikoho dnes tím již neohromíte. Rozhodně bych vyzdvihl hudební doprovod, který Ant Surt Hero rozhodně nedělá ostudu.
Ant Surf Hero rozhodně nechybí originalita akce, která odsýpá. Škoda průměrného zpracování a pouze tupého střílení, které by mohlo být občas okořeněno něčím jiným