Stáhnout hru (0 MB)
Hodnocení3

Acter World

Datum vydání: 30. 4. 2007
Autor: Zac Soft
Žánr: Arkáda
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: 600MHz, 64MB RAM, 32MB graf. k.
Ovládání: kurzorové šipky, mezerník, X
Jazyk: angličtina

Info o hře

Co se stane, když Červenou karkulku obléknete do zeleného a dáte jí do ruky věc fungující jako bublifuk? Stane se z ní neohrožená bojovnice-princezna Lina.
Proč právě bublifuk? Tato dětská hračka se v dílku Acter World totiž mění ve zbraň uvězňující nepřátele na několik vteřin do neproniknutelných bublin. Ty se dají použít buď k přímému útoku z blízkosti, nebo jako zákeřná nástraha čekající na protivníky. Uvězněním však ještě nemáte vyhráno. Lina musí právě během těch pár sekund do bublinky strčit, až tím je soupeř odsouzen k odchodu do věčných lovišť. Pohyb hlavní postavičky bojující za záchranu paláce před nezvanými hosty je částečně omezen druhem podlah, skrz které se dá směrem nahoru proskočit. Směrem dolů vám nezbývá nic jiného než využít zemskou přitažlivost. K úspěšnému znovudobytí paláce budete muset projít poměrně solidním počtem 32 levelů. Ke splnění každého z nich musíte sprovodit ze světa stabilní počet protivníků.
Grafické podání Acter Worldu ničím nenadchne, ale na druhou stranu také neurazí. Pohyb princezny je vcelku plynulý a přesný, což ve spojení s originalitou eliminace nepřátel jen povzbudí hráče k pokračování v boji.
Příjemné zpracování, zábavná náplň hry a možnost zahájení bitvy od vybraného kola -to jsou atributy, jež by mohly mnohého hráče nalákat k instalaci a nepustit k vymazání do zdárného ukončení tohoto výtvoru.