Stáhnout hru (82 MB)
Hodnocení4

Shining Blood

Datum vydání: 19. 11. 2009
Autor: Teasoft
Žánr: 3rd person akce
Multiplayer: Ne
Ovládání: klávesnice / myš
Jazyky: angličtina, japonština

Info o hře

Čarodějové ze Země vycházejícího slunce a dobrých, voňavých čajů (Teasoft) si připravili takovou variaci na mechanické téma. Armored Core 4 to sice není (ačkoli se mu snaží podobat), ale na poměry indie scény je Shining Blood i tak po dlouhé době stylová akční podívaná.
Nablýskaná krev je věrná svému jménu – v trojrozměrných arénách plných vektorových překážek narazíte na dvě základní barvy, na černou a červenou. Rudá barva – v této kombinaci – doopravdy pálí do očí. Ale to bych už rozebíral formu, a ještě jsem ani nezmínil, o co v Shining Blood jde. Tedy, do světa virtuálních arén si zvolíte vámi preferovaného mecha. Někdo si potrpí na rychlý pohyb, někdo na skákání do výšek, a někdo se rád projíždí v extra obrněném vozítku. Možnosti tu jsou. Každého mecha si můžete vyšperkovat různými zbraněmi (leckdo dá na těžkotonážní děla, jiný zase na lehké projektily). Vyzbrojení a spokojení vstupujete do vektorového světa, kde vás čeká nevyhnutelné – vysekat všecko, co se hýbe. Klasická „stage clear“ filosofie. Co by ne, kdo by chtěl u akční hry nějak moc přemýšlet?
Nejenom výtvarná stylizace je příjemnou podívanou. I hudba se otírá o future prvky, a ne že by přímo vykrádala, ale používá motivy, které mi lehce evokují herní sci-fi scénu 90. let; což je fajn. Ostatně jako herní zážitek, který podkresluje.