American McGee’s Grimm: A Boy Learns What Fear Is

Datum vydání: 8. 8. 2008
Autor: Spicy Horse
Žánr: 3rd person akce
Multiplayer: Ne
Ovládání: myš / klávesnice: [WSAD] pohyb, [Mezerník] skok.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Někdo se zbláznil a udělal výbornou blbost na pár minut. Ten blázen má asi rád japonsky švihlé Katamari a temné příběhy Evil Twina. Kdo že takovou blbost spáchal? Áha, Američan McGee (doslovně tedy „syn Geeho“) se studiem ze Šanghaje, Spicy Horse. A jako by se nechumelilo, hodil to pěkně na GameTap, kde si to můžete všichni stáhnout (ale nemusíte, pokud se spokojíte s naším serverem) a hrát a bavit se hezky pěkně zadarmíčko. Tomu říkám léto!
„A Boy Learns What Fear Is“ jest první volně stažitelnou epizodou z dlouhého seriálku na pokračování. Nejspíš jste se už dovtípili, že spojením slůvek „grimm“ (nebo také „děsivýý“) a pohádky „O Nebojsovi“, dostanete přesně ten typ guláše, který od Americana tak rádi baštíme. Znáte-li jeho Alenku, jste definitivně v obraze. Přimíchejte výše uvedené hry a máte jakous takous představu o tom, co se na vás z dvou set megového balíku šklebí.
Já se bavil… královsky. Je totiž sranda pozorovat prchající nevinné pohádkové bytosti před vaším slizky vyhlížejícím, uprděným, zavšiveně zarostlým rarachem (či jak ho nazvat). Ten si dal za úkol proměnit „jedno krásné barevné království, plné lásky a harmonie“ (bláblá) v říši nemrtvých těl s usekanými hnáty, krví crčící z plesnivých stromů a uřičených přejetých nakrájených koček (jééé). Nebojsa chtěl poznat, co je to strach, a rarach se nenechal dvakrát pobízet. Myslím, že lekce strachu vyšla v tomto případě na výbornou.
Vše se mění a proměňuje. Barvy blednou a hudba se točí z bujarých smyček do utahaných tónů. Strašidelných tónů. Čím víc řádíte, tím víc se vám hra odmění. Chce to mít jen oči na stopkách a všímat si hrubo-jemných detailů. Tahle hra neosloví masy, ale jen pošuky a veselé blázny. Jsem rád, že jsem se tak narodil.