Stáhnout hru (16 MB)
Hodnocení5

8bit killer

Datum vydání: 21. 7. 2008
Autor: Locomalito (hra), RUSHJET1 (hudba)
Žánr: 1st person akce
Multiplayer: Ne
Ovládání: myš: [levé tlačítko] střelba, [pravé tlačítko] použít. klávesnice: [směrové šipky] pohyb, [mezerník] inventář, [Enter] změna velikosti herního okna.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Zapalte frickům vlajky a sundejte černo-patkáčovy obrazy! Vypalte poslední náboj do pinky démona a svou zelenou přilbu si odneste na půdu. Vryjte do paměti poslední hlášky atomového vévody. A slovy: „I like big guns and I cannot lie“, mu dejte poslední sbohem. Blíží se totiž něco mnohem, mnohem většího… nebezpečnějšího. Oslizlýho, předimenzovaně inteligentního. Totiž, obrovský vesmírný mozek s vyšinutým plánem sjednotit celý svět za každou cenu. Také lidé mají svůj vyšinutý plán, i lidé dokazují svou vyspělou inteligenci: popadnout zbylé pušky s třaskavou municí a pustit se do poslední osudové řežby.
Vy budete u toho. Respektive nejen u toho, nebýt vás, lidstvo s největší pravděpodobností zařve do několika dnů. Musíte se snažit. Klade se na vás největší nápor, táhnete nejtěžší břímě. Nebude to lehké; zneškodnění obřího mozku ani nikdy nebylo.
8bitový zabiják či zabiják 8bitu je už od pohledu parádní. Na svědomí ho má španělský klučina Locomalito, takže si to jméno zapište za uši; co se týče jeho budoucích projektů, máme se vskutku na co těšit. Teď se však těšte z toho, co leží na dosah ruky. Hned vám povím proč. 8bit killer, to je stará škola: Wolfensteini, Metroidi, Megamani, Contráci a v portfoliu rovněž vidím Bionic Commando. Pokud jste kdy měli s těmito klasikami akčního žánru co dočinění, budete tu jako doma. Minimálně se tak budete cítit. 3d rozměr, barevně hranatý osmibit. Nepřátelé jako by z oka vypadli známým postavám herního vřesoviště, i ikonám budoucnosti (ho hóu, není támhleto Big Daddy?). Tenhle svět vám bude důvěrně známý. Občas se ale začne chovat tak trochu jinak, neplánovaně. Vzpomínáte na IQ „vylezu, popojdu, zalezu, popojdou“ nepřátel v doomovkách od id softwaru? Tohle tu funguje, nebojte (jináč by to bylo houby retro), jen vás prostě někdy nepřátelská inteligence „překvapí“… mile.
Milou máme i hudbu v čele s rozkošným pípáňo-bzučením. Jednoduché rytmy důrazně akcentují, což vyvolává ve hráči snahu o plné nasazení a to pravé „položení se“ do bitevní vřavy. Funguje to; tady někdo při komponování přemýšlel! Jednotlivé smyčky jsou navíc natolik přitažlivé, že se čas od času neubráníte jejich znovuspuštění vaším oblíbeným znovuspouštěčem. Teda, abych to vysvětlil, my 8bit-pozitivní, my neodoláme.
Co víc dodat? Překvapení dnešního léta? Nejen! 8bit killer je dalším kvalitním zářezem na pažbě každého správného zabijáka.