Stáhnout hru (10 MB)
Hodnocení4

Moribund World: Like A Thousand Suns

Datum vydání: 14. 12. 2006
Autor: DataWeb
Žánr: Adventura
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 600 Mhz, 128 MB RAM
Jazyky: čeština, slovenština, angličtina

Info o hře

Moribund World: Like A Thousand Suns je výtečná postapokalyptická adventura, jež vznikla v rámci soutěže Becherovka Game 2006. To trochu poznamenalo její příběh: když je do jinak vážného a kvalitně napsaného děje napasováno, že Becherovka zabraňuje mutacím a slouží jako klíčová surovina, pro niž se vraždí ve světě po jaderné válce, nějak to člověku nesedí. Ale co, to už je holt nutná reklamní daň – a navíc je to prakticky jediná výtka, již lze k MW mít.
Jako tisíc sluncí přináší hned na začátek překvapení. Hratelnost zdaleka není řešená jen lineární point'n click formou. Ano, jsou tu všechny adventurní principy – sbírání předmětů, jejich vzájemná kombinace, vedení dialogů. Navíc ale i prvky RPG – zvyšování inteligence, síly a štěstí, bez jejichž dostatečné úrovně nelze sem tam nějaký problém vyřešit, anebo najít klíčový předmět. Je to trochu jako v sérii Quest for Glory a funguje to výborně. Pravda, občas je trochu frustrující nutnost vrátit se se zvýšenými statistikami do již navštívených lokací, ale přesto odvedli slovenští autoři dobrou práci.
Prakticky jen chválit pak lze audiovizuální provedení. Pěkné příběhové sekvence, kvalitní renderovaná pozadí lokací, řada animací... Moribund World je skutečně po všech stránkách vydařený kousek a jasný kvalitativní vítěz adventure kategorie v letošní BG.