Stáhnout hru (15 MB)
Hodnocení4

Asteroids adventure

Datum vydání: 14. 10. 2010
Autor: Virtue Studio
Žánr: Adventura
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1500 MHz, RAM 512 MB, VGA 128 MB
Ovládání: W, S, A, D + myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Opravdu dobrých adventur je na freeware scéně poskvrnu. A když už se něco objeví, pak jde až na výjimky (zmiňme například tituly od OFF Studia, které snad v posledních dnech stává z mrtvých) o cizojazyčný kousek, k jehož vychutnání však musíte oplývat nadprůměrnou znalostí jednoho ze světových jazyků - nejčastěji samozřejmě angličtiny. Dnes recenzovaný počin Asteroids adventure je sice také lokalizován do angličtiny, ale velmi jednoduché a v malé kadenci slov.
Titul se vylíhl v rukou vývojářů studia Virtue, přičemž technické prostředí pracuje ve volně šířitelném programu Adobe Air, bez něhož se aplikace nenainstaluje. Tuhle situaci přeskočme a pojďme si přiblížit samotnou hru. Zde se objevujete ve vesmírném korábu, přičemž snad všechno co lze, se pokazí. Vaším úkolem je během pevně stanovených dvaceti minut vrátit vše do původního stavu. Obsah je vskutku obšírný - od hledání předmětů až po manipulaci s robotickou rukou.
Audiovizuální zpracování se skutečně povedlo. Grafika je precizní a pojetí pohledu shora se u adventur často nevidí. Okolí je pestré a efekty vyfintěné, takže není nač si ztěžovat. Atmosféru zdatně doplňují příjemné skladby. Snad jediný výtka, krom nutnosti spouštění přes prostředí Adobe Air, míří na adresu občasně nešikovného ovládání. Ale pakliže toto překousnete, budete se těch pár minut bravurně bavit!