Stáhnout hru (40 MB)
Hodnocení5

The Strange and Somewhat Sinister Tale of the House at Desert Bridge

Datum vydání: 19. 2. 2010
Autor: Jonas Kyratzes, Verena Kyratzes, Helen Trevillion
Žánr: 2D adventura
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 500 MHz, 64 MB RAM, smysl pro humor
Ovládání: Myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Už z názvu hry je jasně patrné, že se pravděpodobně o žádný tuctový výtvor jednat nebude. Stačí se ještě podívat na autora a modří už vědí. Jméno Jonas Kyratzes je totiž téměř stoprocentní zárukou toho, že vás čeká zcela neopakovatelný a inspirativní zážitek.
Nejenže tomu teď není jinak, Desert Bridge navíc tento zážitek povyšuje na úplně novou úroveň, a to svou naprostou ulítlostí a absurditou. Podle slov autora se dokonce ani nejedná o hru, nýbrž o portál do Země snů. Příběh se odehrává v domě uprostřed pouště, jehož obyvatelé postrádají svého stvořitele Billa. Většina z nich ale potřebuje i další pomoc, a tak se postupně setkáte třeba s mluvícím zrcadlem, žirafou, která svým mozkem řídí celý dům, pavoukem s prasečí hlavou či drakem vedoucím politické diskuse s želvou.
Úplným jádrem tak je sice obyčejná adventura, ta je ale okořeněna obrovským množstvím vtipů, narážek, slovních hříček (slušná znalost angličtiny přijde vhod) a úžasných nápadů. Navíc je do nejmenšího detailu propracovaná, což je jasně vidět na obsáhlých knihovnách, v nichž má skutečně každá kniha svůj titul, který dokonce sám o sobě dokáže často pobavit.
Grafika by možná v jakékoli jiné hře působila jako pěst na oko, tady je ale naprosto samozřejmou součástí světa a v záplavě jiných šíleností si ji vlastně člověk ani pořádně nevšimne. Vynikající je také soundtrack, který bez problému obstojí i při normálním poslechu.
Dokud neprojdete touhle na hlavu padlou zkušeností, nikdy neuvěříte, kolik zábavy se dá u adventury zažít. Kdybych měl vybrat jakékoli místo s největší koncentrací kreativity na metr čtverečný, byla by to právě Země snů pana Kyratzese.